Certyfikaty naturalne i organiczne

Kolejna taka kontrowersyjna sprawa to to, że dany kosmetyk ma certyfikat, że jest organiczny, a drugi nie. Może zanim powiem o certyfikatach to powiem jaka jest różnica pomiędzy kosmetykiem naturalnym a organicznym, bo też często zadajecie mi takie pytania. Kosmetyk naturalny jest to kosmetyk, który zawiera surowce, które nie są syntetyczne, wytworzone sztucznie, czyli np. są to składniki czysto roślinne. Natomiast kosmetyk organiczny to kosmetyk, który jeszcze dodatkowo przeważnie w ponad 95% zawiera składniki naturalne, pochodzące z upraw organicznych i ten kosmetyk jest produkowany przy użyciu takich specjalistycznych procesów, specjalistycznych maszyn, czyli wszystko jest sprawdzane bardzo dokładnie przez organizacje, które następnie przyznają certyfikaty, że dany kosmetyk jest organiczny. Musimy też wiedzieć, że te certyfikaty są odpłatne, tutaj możecie zobaczyć jakie mogą być certyfikaty.

Certyfikaty są odpłatne, więc jeśli dana firma chce uzyskać taki certyfikat i wie, że spełnia dane wymogi, to musi złożyć wniosek i to niestety trochę kosztuje, więc jeśli kupujecie jakiś kosmetyk, który ma fajny skład i widzicie, że nie ma chemii, ale nie ma certyfikatu to nie znaczy, że on nie jest rzeczywiście organiczny, tylko może ta firma nie chce mieć tego certyfikatu z jakiegoś powodu, może jej na to nie stać, a może to wszystko jest w toku.
Jeśli chodzi o skład to jak wcześniej powiedziałam niektóre kosmetyki mają skład ukryty pod spodem i to jest takie troszeczkę nie fair, ponieważ jeśli kosmetyk jest zafoliowany (to nie tylko ta firma) to nie możemy sprawdzić składu.
Jeśli kupuję jakiś kosmetyk to nie sugeruję się tym, jak on wygląda, bo już wiele razy przekonałam się, że kosmetyk, który ma jakieś bardzo proste, może nawet niezbyt zachęcające opakowanie, działa bardzo dobrze i ma bardzo fajny skład.

Reklama w mediach, gazety, itp. na mnie nie za bardzo działają. Troszeczkę bardziej działa na mnie jakieś polecenie przez kogoś, czasami właśnie Wasze filmiki, ale zazwyczaj zanim kupię dany kosmetyk to sprawdzam jego skład i jeśli widzę tam składniki, które mi nie pasują bądź na mnie źle działają, to go nie kupuję, nawet jeśli jest to jakiś bardzo osławiony kosmetyk, ponieważ wiem, że może się to dla mojej skóry źle skończyć.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl