Badania nad szkodliwością kosmetyków

Teraz opowiem o składnikach, które są uznawane za szkodliwe – ale są szkodliwe/uznawane za szkodliwe/ w dużych ilościach. Każdy kosmetyk musi być dokładnie przebadany zanim trafi do sklepu, ale wiadomo, że każda skóra reaguje inaczej i część kosmetyków będzie dla nas dobra, a część będzie zła, więc musimy same testować i sprawdzać. Cały czas toczy się spór, czy dany składnik jest szkodliwy, czy nie. Często mamy informację, że to i to powoduje raka, to i to powoduje to, za chwilę jednak nie, to nie powoduje, za chwilę znowu zmiana, że jednak tak, badania, badania i to jest zamieszanie.

Ostatnio byłam u dermatologa i jak czekałam na wizytę jakiś lekarz zostawił tam czasopismo typowo medyczne i akurat był tam bardzo fajny artykuł o tym jak kosmetyki, których teraz używamy, działają na nasz organizm. Właśnie tam była informacja, że według najnowszych badań kosmetyki rzeczywiście przenikają w głąb naszego organizmu. Oczywiście nie jest tak, że posmarujemy się kremem i wszystko to gdzieś zaraz przejdzie. To jest bardzo powolny proces, ale według najnowszych badań można znaleźć śladowe ilości różnego rodzaju składników np. w wątrobie albo w nerkach czy też węzłach chłonnych, więc to wszystko gdzieś tam przenika.

Ten artykuł był ogólnie bardzo pesymistyczny i poczułam taki niepokój, bo jednak na tę skórę nakładamy różne rzeczy. Porozmawiałam na ten temat z moją lekarką i ona potwierdziła, że coraz więcej jest badań na ten temat i tak naprawdę jest wiele składników szkodliwych. Składnik, który nagle jest odkryty jako szkodliwy, jest oczywiście wycofywany, ale firmy kosmetyczne już pracują nad tym, aby go w jakiś sposób zastąpić i np. wytwarzają coś bardzo podobnego, pochodną tego składnika, ale inaczej go nazywają i on znowu jest dopuszczany do sprzedaży. Za parę lat znowu jest informacja, że jest szkodliwy, znowu jest ściągany i szukają następnego. Tak jak mówię – to jest biznes. Dla danej firmy kosmetycznej im taniej, tym lepiej, a natura jest droższa niż chemia, więc bardzo dużo jest tu chemii. Ale też nie możemy do tego tak podchodzić, że chemia jest zła, bo są składniki syntetyczne, które działają rzeczywiście dobrze na naszą skórę. Jak mówię, jest to bardzo, bardzo rozległy temat.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl