Sposoby na elektryzujące się włosy

Powiązane

Produkty

Odżywka z roślinnym silikonem ułatwiająca rozczesywanie włosów 200 ml
cena: 39,00 zł
cena w : 35,10 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
few
elektryzujące się włosy

Czy zastanawialiście się, dlaczego włosy elektryzują się szczególnie jesienią i zimą? Dla wielu osób jest to nie lada problem – po ściągnięciu czapki czy szalika włosy nagle zmieniają się w naelektryzowaną „aureolę” wokół głowy. Całkowite wyeliminowanie problemu może nie być możliwe, ale z naszymi radami z pewnością ujarzmisz swoje włosy!

 
W pierwszej kolejności wyjaśnijmy, dlaczego w ogóle włosy się elektryzują. Dzieje się tak dlatego, że włosy i zimowe ubrania są najonizowane dodatnio i wzajemnie się odpychają. Stąd wrażenie „fruwających” włosów, uciekających od czapki, szalika czy sweterka. Problem jest tym większy, im bardziej suche i porowate są włosy – wówczas zbierają jeszcze więcej jonów i silniej elektryzują. 
 

Solidne nawilżanie i odżywianie

Największym ryzykiem elektryzowania obarczone są włosy przesuszone, szorstkie i porowate. W otwartych łuskach włosowych zbiera się więcej jonów powodujących elektryzowanie. Należy więc stosować nawilżające szampony i odżywki, a także częściej stosować głęboko odżywiające maski. Po myciu należy domknąć łuskę poprzez spłukanie włosów w chłodnej wodzie. Stylizacja na gorąco również otwiera łuski, więc jej unikajmy. W sprzedaży dostępne są suszarki z jonizacją, które wspomagają walkę z elektryzowaniem. Pamiętajmy jednak, by nawet z taką suszarką unikać gorącego nawiewu.
 

Osłona dla włosa

Włos pokryty odżywką bez spłukiwania (tzw. jedwabiem lub naturalnym olejkiem roślinnym) będzie gładszy i bardziej odporny na elektryzowanie. Warto więc codziennie nakładać małą porcję serum do końcówek. Śliska warstwa uniemożliwi osadzanie się jonów dodatnich, a więc pomoże ograniczyć niechciany efekt „latających” włosów.
 

Nieprzyjazne materiały

Sytuacja z elektryzowaniem pogarsza się również w przypadku noszenia odzieży ze sztucznych materiałów. Tkaniny poliestrowe itp. dużo łatwiej gromadzą jony i zwiększają efekt elektryzowania. Aby tego uniknąć warto wybierać czapki, szaliki i inne elementy odzieży wykonane z materiałów naturalnych takich jak bawełna czy wełna. Przed założeniem czapki zwiąż włosy tak, aby nie wystawały luźno na zewnątrz, ponieważ będą wtedy bardziej narażone na uszkodzenia i łatwiej będą się jonizowały. Czapki i szaliki należy często prać w odpowiednich środkach zapobiegających puszeniu włókien i wpływających korzystnie na ich wygląd.
 

Krótka lista porad przeciwko elektryzowaniu:

  • stosuj produkty nawilżające i odżywcze,
  • stosuj serum na końcówki z silikonem lub olejek roślinny,
  • po myciu włosów spłukuj je chłodną wodą,
  • nie susz włosów gorącym nawiewem, nie używaj prostownicy ani lokówki,
  • zaopatrz się w suszarkę do włosów z funkcją jonizacji lub susz chłodnym nawiewem,
  • do czesania używaj drewnianego grzebienia np. z drzewa Neem lub szczotki z naturalnego włosia,
  • nie noś czapek i szalików ze sztucznych materiałów, wybieraj bawełniane i wełniane dodatki.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl