Olejowa pielęgnacja rzęs i brwi

Powiązane

Olejowa pielęgnacja rzęs i brwi

Długie, podkręcone rzęsy oraz kształtne brwi to marzenie każdej kobiety i jeden z najważniejszych atrybutów urody. Zadbane rzęsy i brwi tworzą oprawę dla naszych oczu, podkreślają kolor tęczówek i sprawiają, że spojrzenie nabiera wyrazistości. Niestety codzienny makijaż i demakijaż oczu powoduje osłabienie rzęs.

 

Aby przywrócić im gęstość oraz sprawić, że urosną dłuższe i grubsze, wystarczy pamiętać o regularnej pielęgnacji rzęs i brwi.

Wrogowie rzęs i brwi

Największy wpływ na stan rzęs mają stosowany produkty do makijażu - przede wszystkim tusz do rzęs i eyeliner. Nierzadko obfitują w składniki podrażniające i wpływające destrukcyjnie na strukturę rzęs. Mogą je też obciążać i powodować przedwczesne wypadanie rzęs. Z kolei podczas demakijażu rzęsy i brwi są narażone na tarcie, które je niszczy i powoduje ubytki w strukturze włosków. Na kondycję rzęs mają wpływ również inne czynniki takie jak sposób odżywiania, równowaga hormonalna w organizmie, a także naturalne predyspozycje.

Bardzo dobrym sposobem pielęgnacji rzęs jest stosowanie naturalnych olejków roślinnych. W przeciwieństwie do syntetycznych „odżywek”, olejki są bezpieczne do stosowania. Nie zawierają sztucznych, toksycznych dodatków, a wpływają korzystnie na wygląd rzęs i brwi. Olejki odbudowują strukturę włosków, dodają im blasku i elastyczności. Niektóre olejki (jak np. rycynowy) równocześnie przyciemniają barwę rzęs i brwi, dzięki czemu są jeszcze bardziej wyraziste.

Stosowanie olejków w pielęgnacji rzęs i brwi jest korzystne również ze względu na dobroczynny wpływ na cebulki – podobnie jak w przypadku olejowania włosów, tutaj również olejki stymulują i wzmacniają cebulki sprawiając, że rzęsy i brwi mogą rosnąć zdrowsze, dłuższe i grubsze.

Do pielęgnacji rzęs i brwi najlepiej nadają się następujące olejki roślinne:

  1. Olejek rycynowy – najpopularniejszy, tani i łatwo dostępny. Wzmacnia włoski, pogrubia je i zagęszcza. Skutecznie przyciemnia brwi i rzęsy, dzięki czemu stają się wyraziste.
  2. Olejek arganowy – luksusowy olejek wpływa pozytywnie na rzęsy i brwi dzięki bardzo wysokiej zawartości witaminy E.
  3. Olejek migdałowy – niedrogi, dostępny, nieuczulający olejek. Idealny nawet dla wrażliwców.

Jak stosować olejki w pielęgnacji brwi i rzęs?

To bardzo proste! Można stosować je na dwa sposoby:

  • aplikować kropelkę olejku na palce, rozetrzeć i delikatnie wmasować w brwi i rzęsy;
  • przygotować czysty aplikator-szczoteczkę, którym będziemy wczesywać olejek we włoski.

Należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa – oczy są niezwykle wrażliwym narządem, zatem uważajmy, aby olejek trafił tylko na rzęsy. Nie stosujmy olejków zbyt obficie, ponieważ nadmiar może dostać się do oczu. Bezwzględnie należy przestrzegać zasad higieny – dłonie i aplikator zawsze muszą być czyste.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl