NEEM - naturalny lek na wiele dolegliwości

Powiązane

Produkty

Przeciwłupieżowy szampon z neem Khadi
cena: 57,00 zł
cena w : 51,30 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
good
Mydełko z olejkami esencjonalnymi - Neem Basil
cena: 11,00 zł
cena w : 9,90 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
neem

NeemDrzewo Neem jest bardzo cenione w medycynie ajurwedyjskiej ze względu na właściwości lecznicze, antyseptyczne, antygrzybiczne, odkażające i tonizujące. Neem stosowane jest w stanach zapalnych, przeciw gorączce, nawet malarii. Leczy wypryski i innne problemy skóry. Skóra staje się gładka, miękka, świeża, odmłodzona i jędrna. to cenne indyjskie zioło pomocne w wielu dolegliwościach organizmu - zarówno tych zewnętrznych, dotykających skóry i włosów, jak i wewnętrznego funkcjonowania naszego ciała. Podajemy kilka przykładowych zastosowań neem.

  • Schorzenia skóry - sproszkowane liście neem są niezwykle przydatne w pielęgnacji skóry. Są one szczególnie korzystne w leczeniu trądzik, czyraków, przewlekłych owrzodzeń, ospy, obrzęków i ran. Stosowane jako dodatek do maseczek do twarzy, działają antybakteryjnie i antyseptycznie, wspomagają gojenie wyprysków, zapobiega zakażeniom oraz łagodzą podrażnienie i swędzenie skóry. Mieszanina z łyżeczki suszonych sproszkowanych liści neem zmieszana z tą samą ilością gheeUznawane jest za najdoskonalszy tłuszcz na świecie. Metodę klarowania masła wynaleziono ponad 4 tysiące lat temu w Indiach, gdzie jest ono produktem niezbędnym w kuchni i dodaje się go prawie do każdej potrawy. Ghee ma szereg cennych właściwości: w przeciwieństwie do innych tłuszczów nie podnosi poziomu cholesterolu we krwi, równoważy gospodarkę hormonalną, zawiera kwas masłowy, który jest kwasem tłuszczowym o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych. Masło ghee idealnie nadaje się do smażenia, pieczenia czy smarowania pieczywa. Dzięki niemu potrawy zyskają przyjemny lekko orzechowy posmak oraz zostaną wzbogacone o cenne składniki odżywcze. (sklarowanego masła) i miodu była stosowana przy alergiach skóry.
  • Pielęgnacja włosów - sproszkowane liście neem odane do maseczek do włosów i skóry głowy, wspomagają walkę z łupieżem, polecane są przy swędzącej i łuszczącej się skórze głowy, dodatkowo wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu. Neem działa również pielęgnująco na same włosy, dodając im blasku i ożywiając ich naturalny kolor. Ponadto olej z nasion neem stosowany był jako skuteczny środek pielęgnacji włosów. Zapobiegał łysieniu i siwieniu, zwalczał łupież oraz wszy.
  • Pielęgnacja zębów - regularne czyszczenie zębów gałązką z drzewa neem zapobiega chorobom dziąseł, zmniejsza ból zęba, eliminuje nieświeży zapach i chroni usta przed różnymi infekcjami. Natomiast mieszanina równych ilości sproszkowanych nasion neem, soli kamiennej i ałunu wykorzystywana była do utrzymania zdrowych zębów i dziąseł.
  • Inne zastosowania - codzienne jedzenie na pusty żołądek liści neem pomaga w zwalczaniu cukrzycy. Stosowanie neem skutecznie usuwa wewnętrzne i zewnętrzne pasożyty. Pasożyty zewnętrzne, takie jak wszy i roztocza usunąć można za pomocą roztworu wodnego z wyciągu z liści neem. Mieszanina neem i kurkumy w 97% pacjentach usuwa świerzb w ciągu 3-15 dni leczenia. Herbaty z liści neem są wykorzystywane do usunięcia pasożytów wewnętrznych, w tym robaków znajdujących sie w jelitach.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl