Szorowanie zębów kurkumą

Od lat (a mam ich już sporo) kupuję pasty do zębów bez parabenów i tzw. polepszaczy. Najlepsze są te, które zawierają wyłącznie produkty roślinne, od wieków zresztą znane ludziom, kiedy jeszcze nie znano wszechobecnej chemii. Zęby myję dwa razy w ciągu dnia, rano i wieczorem. Pasty takie kupuję u Was (Helfy) i jestem z nich bardzo zadowolona. Używam także szczoteczek z naturalnych surowców, także znanych dawniej m.in wśród ludów Ameryki Południowej. Jeżeli nie udaje mi się takiej kupić, kupuje w dobrej drogerii i używam tylko przez trzy miesiące.

Stosuję nitkę dentystyczną i praktycznie używam jej po każdym posiłku, ale kupuję tylko taką, która nie ma fluoru, gdyż stwierdzono naukowo, jaki jest on szkodliwy dla zdrowia. Dwa razy w tygodniu szczotkuję zęby kurkumą. Pięknie wybiela a poza tym jest nieszkodliwa (a raczej bardzo korzystna) dla zdrowia. Robię to w ten sposób, że nabieram na szczoteczkę do zębów troszeczkę oleju, na to sypie kurkumę w proszku i szczotkuję zęby.

Myślę, że dobrze dbam o jamę ustną i moje zęby, gdyż pomimo że mam 71 lat, mam wszystkie moje własne zęby, a do dentysty idę raz na rok, ale tylko po to, aby skontrolować stan uzębienia. Bo jak dotąd nie ma potrzeby stosowania żadnych zabiegów dentystycznych.
Pozdrawiam
Krystyna L.

Konkurs: 
Konkurs “Zadbaj naturalnie o jamę ustną!”
Oznaczenie: 
Pozostałe
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl