Szczotkowanie, nitkowanie oraz płukanie.

W moim wypadku pielęgnacja jamy ustnej musi zawierać trzy, kluczowe elementy: szczotkowanie, nitkowanie oraz płukanie.

Szczotkowanie – o ile w warunkach domowych wierna jestem szczoteczkom z naturalnej szczeciny, o tyle w podróży stawiam zazwyczaj na szczoteczkę elektryczną. Mało naturalnie? Cóż, wygoda – ale nie zapominajmy o paście. Własnoręcznie wykonana (oczywiście do użytkowania w domu) pasta w moim wypadku przybierała wiele, rożnych odsłon. Czy to soda + olej kokosowy; czy to zioła, goździki i olej; czy to dodatek białej glinki – opcji jest wiele, zależnie od potrzeb tworzę swoją unikalną mieszankę. A w podróży zawsze stawiam na tubkę dobrej, naturalnej pasty – już od dłuższego czasu moimi ulubieńcami są produkty Sylveco i Lavery.

Nitkowanie to również ważny element mojej pielęgnacji. Jako osoba z wrażliwymi dziąsłami staram się nie opuszczać tego kroku. Jakiś czas temu na rynku zaczęły pojawiać się ekologiczne nitki. I testuję – z różnym efektem, ale przecież znalezienie swojego ulubieńca to nie taka łatwa sprawa.

Ostatnim elementem jest płukanie. Kiedyś namiętnie kupowałam drogeryjne płyny do higieny jamy ustnej. Drogie, ostre, chemiczne. Teraz na szczęście nie popełniam już tego błędu. Co zatem robię? Robię sama swój płyn. I znów zależnie od potrzeb tworzę własne kompozycje. Czystek, mięta i propolis; szałwia; cynom, goździki i woda – do wyboru. A jako zamiennik na podróże znów produkt polskiej marki, czyli płyn od Sylveco. Super, że nie muszę martwić się o naturalne produkty, kiedy muszę wyjeżdżać.

Bonusem w mojej pielęgnacji jest stosowanie co jakiś czas kuracji wybielającej = węgiel + olej kokosowy. Jako miłośniczka zielonej herbaty mam predyspozycje do powierzchniowych przebarwień, a stosowanie co jakiś czas takiej mieszanki pozwala utrzymać mi swój naturalny odcień szkliwa.

Pozdrawiam,
Martyna.

Konkurs: 
Konkurs “Zadbaj naturalnie o jamę ustną!”
Oznaczenie: 
Wyróżnione
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl