Ssanie oleju kokosowego - wpływ na zęby

Odświeżającym rytuałem poranka jest ssanie oleju kokosowego, który posiada przyjemny smak. Najlepiej wykonać go rano, tuż po wstaniu z łóżka i na czczo. Jedną łyżką oleju płuczemy usta przez mniej więcej 15 minut, absolutnie go nie połykamy. W tym czasie możemy zająć się poranną toaletą nie tracąc cennych minut.

Olej kokosowy może w zależności od temperatury zmienić stan na stały, ale pod wpływem ciepła naszego ciała zmieni się w oleistą ciecz. Po upływie odpowiedniego czasu wypluwamy olej(najlepiej do toalety albo innego odpływu) i płuczemy usta ciepłą wodą. Następnie myjemy zęby. Co daje ssanie oleju? Po pierwsze odświeża jamę ustną, jeśli nawet wieczorem zjemy potrawę ze świeżym czosnkiem i mimo, że wieczorem umyjemy zęby, to rano czujemy przysłowiowy "kapeć w ustach". Olej kokosowy świetnie wyciąga ten posmak. Kolejna korzyść to łagodzenie stanów zapalnych dziąseł, a przy dłuższym stosowaniu zapobieganie zapaleniom. W niektórych przypadkach olej nieco wybiela zęby, ale napewno na dłuższą metę poprawia stan zębów i dziąseł (również w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego - sprawdzone na własnej osobie.

Kolejnym produktem są naturalne płyny do płukania ust, tu akurat bardzo przystępnym cenowo jest produkt marki Sylveco. Ma naturalny skład, wyciągi z ziół, jest bardzo wydajny i nie tak intensywny w smaku w porównaniu do drogeryjnych płynów. Delikatnie odświeża oddech po szczotkowaniu zębów, usuwa ewentualne resztki z przestrzeni międzyzębowych.

E. Sauć

Konkurs: 
Konkurs “Zadbaj naturalnie o jamę ustną!”
Oznaczenie: 
Wyróżnione
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl