Pięć zasad dbania o higienę jamy ustnej

Jako, że kontakt z dentystą powoduje u mnie silny stres (nie jako osoba, bo moja dentystka jest przemiłą osobą - ale jako zawód), staram się mieć jak najmniej powodów do dłuższych spotkań w gabinecie stomatologicznym. Na szczęście internet, znajomi, wszelkie gazety są pełne porad jak naturalnie radzić sobie z przeróżnymi "zębowymi trudnościami", od osadu, nieświeżego oddechu, czyli trudności estetyczno-zdrowotnych po próchnicę. Od kilku lat zmniejszyły się moje problemy przez stosowanie (systematyczne! a nie raz na miesiąc):
1. herbata zielona zamiast czarnej - ma dużo wapnia, wzmacnia zęby, ale należy pamiętać, że zostawia osad gorszy niż czarna i czerwona! czyli pić PRZED myciem zębów.
2. ograniczenie cukru w każdej postaci, nie tylko cukierków, czekolady i landrynek, ale też ukrytego w słodkich drożdżówkach i owocach
3. mycie zębów naturalną pastą (nie chcę wymieniać nazwy dla "lokowania produktu"), bez licznych składników konserwujących
4. po wieczornym myciu zębów pozwalam sobie tylko na picie wody, niczego innego nie jem i nie piję
5. wiem po jakich produktach nie należy myć zębów od razu, ponieważ połączenie kwasów ze szczoteczką i pastą jest bardziej niekorzystne niż odczekanie około godziny (cola, kwaśne owoce, napoje gazowane)

Wszystkie te elementy łącznie pozwoliły mi znacząco zmniejszyć częstotliwość wizyt u dentysty i cieszyć się o wiele zdrowszym uśmiechem niż jeszcze kilka lat temu.

Pozdrawiam,
K. Krzos

Konkurs: 
Konkurs “Zadbaj naturalnie o jamę ustną!”
Oznaczenie: 
Wyróżnione
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl