codzienne mycie włosów

Wydaje się, że mycie włosów to czynność banalna, niewymagająca większej wprawy ani poświęcania zbyt wiele czasu. Większość osób zapewne rzeczywiście tak uważa i nie poświęca należytej uwagi tej czynności, szczególnie ci, którzy myją włosy rano, w pośpiechu i niestarannie, powodując, że po kilku godzinach włosy są już nieświeże. Jednak wystarczy tylko porównać samodzielne mycie z myciem profesjonalisty-fryzjera. Bywa, że zabieg mycia włosów staje się najprzyjemniejszą częścią wizyty w salonie. Wiadomo, że w warunkach domowych nie będziemy prosić siostry czy partnera, aby umył nam głowę i zamienił się w prywatnego stylistę fryzur. Z powodzeniem samodzielnie możemy jednak zacząć stosować kilka zasad, niezbędnych w prawidłowym, codziennym myciu włosów.

Jak często i czym myć włosy?

Zasada jest prosta – należy myć włosy tak często, jak jest to potrzebne, czyli nawet codziennie, nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Sytuacji, w których włosy „łapią” brud, jest bardzo wiele: zmienna wysokość temperatury i wilgotności powietrza, w tym przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, przyczynia się do wzrostu aktywności gruczołów łojowych, a co za tym idzie, produkcji nadmiaru serum. Złuszczający się naskórek oraz środki do stylizacji, a także wszystko, co unosi się w powietrzu (kurz, pył), jest źródłem zanieczyszczeń włosów. Koniec końców, chcąc zachować świeżość na głowie, może nie być innego wyjścia, niż mycie włosów każdego dnia. Należy przy tym pamiętać, aby dobrać szampon odpowiedni do codziennego mycia. Powinien zawierać delikatne składniki, zamiast SLS np. Coco Glucoside lub Lauryl GlucosideZ naturalnego kwasu glutaminowego i naturalnych kwasów pochodzących z oleju kokosowego. Substancja powierzchniowo czynna, myjąca. Zmiękcza, stabilizuje emulsję. .

Jak skutecznie umyć włosy?

Przed zmoczeniem włosów letnią wodą, trzeba je rozczesać. Na mokre dłonie wylać kilka kropel szamponu i rozprowadzić go przy skórze głowy, masując skalp opuszkami palców. Dalsze partie powinno się myć, wsadzając pasma między dłonie i gładząc je od góry w dół. Następnie należy dokładnie spłukać kosmetyk i użyć odżywki bądź maski.

W codziennej pielęgnacji włosów często zapominamy, jak ważne jest umiejętne, codzienne mycie, które ma rzeczywisty wpływ na stan włosów. Warto poświęcić kilka minut więcej, aby zabieg ten nie był czynnością wykonywaną w pośpiechu, a przez to mijającą się z celem. Im mniej uwagi poświęcimy myciu włosów, tym szybciej znów się zanieczyszczą i przetłuszczą.

cena: 33,00 zł
cena w : 29,70 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 25
4.2
pojemność:
300ml
dostępność:
few
Obrazek użytkownika GlaadysDelCarmen
Re: Balsam myjący do włosów z betuliną
Balsam bardzo dobrze oczyszcza włosy. Ma delikatny, świeży zapach. Dobrze zmywa także oleje. Po jego użyciu włosy są miękkie i lśniące. Nie wiem jak wygląda rozczesywanie po nim, ponieważ zawsze używam odżywki. Może odstraszać jedynie konsystencja, która jest rzadsza od zwykłego szamponu, jednak można się do tego przyzwyczaić.
cena: 43,00 zł
cena w : 38,70 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 24
4.36842
pojemność:
350ml
dostępność:
full
nie zmywa olejów
Zaupiłam ten szampon zachęcona opisem i stosunkowo większa [pojemnościa. moje pierwsze spostrzezenie po zastosowaniu to takie,że nie zmywa dokładnie olejów. Co do własciwości pilegnacyjnych i ogólnej skutecznosci to na razie neiwiele moge powiedzieć.
cena: 11,50 zł
cena w : 10,35 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 31
4.096775
pojemność:
280ml
dostępność:
brak
Planowana dostępność:
brak informacji
Obrazek użytkownika Paulina
ok
Bardzo fajny szampon, oczyszcza przetłuszczone włosy, w sam raz do codziennego użytku.
cena: 48,00 zł
cena w : 43,20 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 7
4.25
pojemność:
473ml
dostępność:
brak
Planowana dostępność:
brak informacji
delikatny, dobrze myje włosy,ma subtelny zapach, idealny do codziennego uzytku.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl