naturalna pianka do włosów

Używanie kosmetyków do stylizacji to obok wysokiej temperatury i częstego chemicznego farbowania włosów jedna z głównych przyczyn doprowadzających do przesuszenia włosów. Lakiery, pianki i żele do włosów zawierają mnóstwo polimerów i innych chemicznych składników, które działają na całej objętości włosa. Zbyt często stosowane bądź też niedokładnie spłukiwane z włosów podczas mycia, mogą stopniowo pogarszać stan włosów.

 

Mimo wszystko czasem trudno się obejść bez kosmetyków do stylizacji. Pianka do włosów zwiększa objętość i utrwala fryzurę na wiele godzin, wobec tego jest kosmetykiem bardzo lubianym i chętnie stosowanym. Jeśli to, czym traktujemy włosy, nie jest nam obojętne, warto przyjrzeć się składnikom tego rodzaju kosmetyków, a najlepiej wybierać dostępne na rynku naturalne pianki do włosów.

Co to znaczy, że pianka do włosów jest naturalna?

Tak samo jak w przypadku pozostałych kosmetyków naturalnych, naturalne pianki do włosów:

  • często posiadają certyfikat nadawany przez ECOCERT - międzynarodowe stowarzyszenie kontrolujące jakość kosmetyków naturalnych,
  • zawierają składniki pochodzenia naturalnego,
  • są kosmetykami wegańskimi,
  • nie zawierają sztucznych konserwantów, barwników i środków zapachowych,
  • nie zawierają silnych detergentów, jak np. SLS,
  • nie zawierają PEG i parabenów,
  • nie są testowane na zwierzętach,
  • zawierają składniki pochodzące z upraw ekologicznych.

Co zamiast silnych chemikaliów? Przykładowe składniki naturalnych pianek do włosów:

Naturalna pianka do włosów zamiast SLS może posiadać np. Coco Glucoside pochodzenia naturalnego, ponadto proteiny pszenicy, wzmacniający hydrolat miętowy i ekstrakty z owoców (np. granat). Kompozycje zapachowe tworzone są dzięki wykorzystaniu naturalnych olejków eterycznych. Dzięki składnikom pochodzenia roślinnego dodatkowo pielęgnują włosy, nawilżają je (np. dzięki glicerynie) i odżywiają. Pianki te są dużo bardziej delikatne, nie przesuszają włosów, nie usztywniają ich i nie sklejają, jak to bywa w przypadku popularnych pianek, zawierających silne polimery i alkohole.

Naturalne pianki do włosów używa się tak samo jak klasyczne, drogeryjne. Można je stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy. Na polskim rynku kosmetycznym dostępne są naturalne pianki takich producentów jak Eubiona, Eco Cosmetics i Sante Naturkosmetik.

Brak opinii w tej kategorii.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl