krem wybielający przebarwienia

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe skóry wywołane różnymi czynnikami.


Do przebarwień należą:

  • plamy starcze, spowodowane nadmierną aktywnością melanocytów i nawarstwianiem się uszkodzeń w obrębie skóry. Pojawiają się szczególnie u osób starszych, osiągając średnicę około 1 cm, albo i większą. Nieraz występują też u ludzi młodszych, którzy zbyt często eksponują skórę na działanie promieniowania UV,
  • piegi - spowodowane nieodpowiednim rozłożeniem melanocytów niewielkie, przebarwione punkty o charakterze wrodzonym, zlokalizowane najczęściej na twarzy, ale też ramionach, dekolcie i plecach. Mogą ciemnieć pod wpływem promieniowania słonecznego,
  • chloasma (ostuda), czyli przebarwienia występujące na twarzy i szyi, spowodowane zaburzoną gospodarką hormonalną, występujące u kobiet w ciąży i zanikające po narodzinach dziecka. Ostuda może również dotyczyć kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne i leczonych estrogenami,
  • przebarwienia bliznowate, których przyczyną jest rozpad melanosomów, gwałtownie uwalniających melaninę do warstwy rogowej skóry. Występują w następstwie poparzeń, ran, przebytego trądziku i niektórych chorób.


Chcąc zapobiec kolejnym przebarwieniom i rozjaśnić istniejące, warto zacząć stosować krem wybielający przebarwienia. Co powinien zawierać, aby skutecznie wyrównać koloryt skóry?

  • Krem wybielający przebarwienia powinien nie tylko ujednolicać odcień skóry, ale także chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, dlatego pożądanym składnikiem tego rodzaju kosmetyku jest filtr przeciwsłoneczny.
  • Działanie rozjaśniające wykazuje między innymi kwas kojowy, który jest bardzo częstym składnikiem kremów wybielających. Jest to substancja otrzymywana drogą biotechnologiczną.
  • Podobne działanie wykazuje hydrochinon, działający na syntezę melaniny.
  • Krem wybielający może zawierać antyutleniacze pochodzenia naturalnego, np. witaminę C oraz wyciągi z roślin, np. z mącznicy lekarskiej i borówki brusznicy, które rozkładają się na glukozę i hydrochinon lub jego estry, a także wyciąg z zielonej herbaty i rumianku.

Warto systematycznie używać kremu na przebarwienia, aby wybielić zmiany barwnikowe i zapobiec pojawianiu się następnych.

cena: 19,00 zł
cena w : 17,10 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 13
4.105265
masa netto:
100g
dostępność:
few
Obrazek użytkownika agalew
rewelacja!
Świetna maska do zanieczyszczonej skóry, rozjaśnia, dezynfekuje, przyśpiesza gojenie. Polecam!
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl