Pasaż ekologiczny
olejowanie suchych włosów
Tafla lśniących włosów jest oznaką zdrowia i najpiękniejszą ozdobą kobiety (zaraz po uśmiechu). Olejowanie włosówJest to zabieg pielęgnacyjny na włosy oraz skórę głowy, który wykonuje się na 1-3 godzin przez myciem, choć najlepsze efekty daje nałożenie olejku na całą noc. Olejowanie polega na roztarciu w dłoniach niewielkiej ilości (ok. łyżki stołowej) wybranego olejku, a następnie nałożeniu go na skórę głowy i całą długość włosów. Zaleca się przeprowadzenie delikatnego masażu głowy, gdyż pobudzi to aktywność cebulek włosowych. Możliwe są modyfikacje metody olejowania, np. osoby o włosach przetłuszczających się, ale suchych na końcach, mogą nakładać oleje jedynie na końcówki albo od połowy włosów. Celem wzmocnienia efektu, po nałożeniu oleju dobrze jest założyć na głowę foliowy czepek lub owinąć ręcznikiem. Olej bez problemu można zmyć szamponem (dobrze byłoby gdyby nie zawierał on składnika SLS), nie należy się obawiać efektu tłustych włosów. Dzięki regularnemu olejowaniu włosy są nawilżone, elastyczne i lśniące; dzięki odżywieniu cebulek włosowych można zauważyć szybszy wzrost włosów. praktykowane od dawna przez kobiety orientu, w ciągu ostatnich lat zdobyło wielką i zasłużoną popularność również wśród polskich kobiet. Odpowiednie i systematyczne aplikowanie olejów sprawia, że włosy są odżywione, lśniące, elastyczne, problem rozdwajających się końcówek znika.
Czy masz suche włosy?
Olejowanie doskonale sprawdzi się na suchych włosach, których cechą charakterystyczną jest wysoka porowatość. Taki rodzaj włosów bardzo łatwo rozpoznać – łuski włosów są rozchylone, czego efektem są naelektryzowane, puszące się, trudne do rozczesania kosmyki. Szybko chwytają kolor farby do włosów, równie szybko schną. Suche włosy są podniszczone, pozbawione blasku i gładkości, charakteryzują się rozdwajającymi końcówkami. Jeśli dodatkowo traktowane są prostownicą, chemicznymi farbami czy suszarką, ich stan ulega stałemu pogorszeniu. Aby uzyskać najlepsze efekty olejowania suchych włosów, trzeba przestrzegać kilku zasad.
Jak nakładać olej?
Suche włosy nawet w krótkim czasie wchłoną zaaplikowane na nich oleje, dlatego wystarczą 2-3-godzinne zabiegi olejowania, stosowane co drugie, co trzecie mycie włosów. Olej należy nakładać na suche włosy przed ich umyciem, następnie nałożyć czepek i owinąć ręcznikiem. Po upływie odpowiedniego czasu trzeba dokładnie umyć włosy delikatnym szamponem. W zależności od ilości i rodzaju nałożonego oleju, czasem wystarczy jedno mycie, zdarza się jednak, że czynność trzeba powtórzyć. Na suchych włosach sprawdzi się także nakładanie minimalnej ilości wybranego olejku na świeżo umyte włosy.
Jaki olej wybrać do suchych włosów?
Sprawdzą się oleje, które mocno nawilżą włosy, dodadzą im blasku i elastyczności, ujarzmią nadmierne puszenie i ochronią przed utratą wilgoci. Warto sięgać po powszechnie znane i stosowane, nie tylko w kosmetyce: oliwę z oliwek oraz olej lnianyOtrzymywany w wyniku tłoczenia nasion lnu zwyczajnego. Zawiera 10% nasyconych kwasów tłuszczowych, 58% kwasu alfa-linolenowego, 15% kwasu linolowego, 17% kwasu olejowego, bogaty w witaminę E. Działa regenerująco na skórę.
, ale także olej z awokadoOtrzymywany w wyniku tłoczenia dojrzałego miąższu awokado. Może być stosowany w czystej postaci lub jako dodatek do kosmetyków. Silnie nawilża i odżywia, przeznaczony dla cery suchej i dojrzałej oraz wrażliwej. Zwany olejem 7 witamin (A, B, D, E, H, K, PP).
, ze słodkich migdałów, olej makadamiaOtrzymywany w wyniku tłoczenia orzeszków makadamii. Działa nawilżająco, zmiękczająco, odżywczo, wygładzająco, poprawia elastyczność i wygląd skóry. Polecany również dla skóry delikatnej i wrażliwej. Bogaty w witaminy A, B, E oraz składniki mineralne.
, olej z pestek winogronOtrzymywany z pestek winogron. Bogate źródło flawoniodów. Polecany do wszystkich typów cery, szczególnie do cery tłustej. Jako naturalny przeciwutleniacz działa skutecznie przeciwko wolnym rodnikom skóry. Stanowi bardzo bogate żródło naturalnej witaminy E.
, lub też oleje na bazie neemDrzewo Neem jest bardzo cenione w medycynie ajurwedyjskiej ze względu na właściwości lecznicze, antyseptyczne, antygrzybiczne, odkażające i tonizujące. Neem stosowane jest w stanach zapalnych, przeciw gorączce, nawet malarii. Leczy wypryski i innne problemy skóry. Skóra staje się gładka, miękka, świeża, odmłodzona i jędrna.
(drzewa bardzo cenionego w kosmetyce ajurwedyjskiej) oraz amli – rośliny najczęściej stosowanej właśnie jako olejek odżywiający i wygładzający włosy.
Olejowanie suchych włosów jest bardzo wskazane, wręcz niezastąpione w przywróceniu ich naturalnego piękna i zdrowia.
Porady - skarbnica wiedzy

Olejek do włosów Sesa 100 ml
[Nr kat. BAN-001]w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
Niesamowity
Olejek kokosowy Vatika 300 ml
[Nr kat. DAB-013]w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
Olejek Kokosowy Vatika
Hesh ziołowy olejek do włosów Heenara 200 ml
[Nr kat. HES-022]w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
Re: Ziołowy olejek do włosów Heenara 200 ml