olejki naturalne sklep

Olejki naturalne, znane nie tylko z pięknych zapachów, ale i licznych właściwości terapeutycznych, od dawna znajdują zastosowanie w medycynie, aromaterapii, przemyśle farmaceutycznym, perfumeryjno-kosmetycznym i spożywczym. Na całym globie występuje kilkanaście tysięcy gatunków roślin, z których otrzymuje się olejki naturalne. Niektóre spośród nich mają największe znaczenie użytkowe.


Sklep z kosmetykami naturalnymi, w tym właśnie naturalnymi olejkami (eterycznymi, do włosów czy do masażu ciała i twarzy) powinien znajdować się w każdej większej miejscowości. Jeśli jednak nie mamy dostępu do sklepu stacjonarnego, można znaleźć ekologiczny sklep w Internecie, poszukać w drogeriach, w aptekach czy nawet w sklepach z szeroko pojętymi artykułami wystroju wnętrz, w których olejki naturalne będą stały zaraz przy kominkach do aromaterapii i kadzidełkach.

Olejki naturalne, oprócz często bardzo ujmującego zapachu, posiadają szereg właściwości prozdrowotnych. Ogólnie można stwierdzić, że naturalne olejki poprzez swój zapach wpływają na lepsze samopoczucie człowieka, a stosowane na skórę i włosy dogłębie je odżywiają i regenerują. Każdy olejek może wykazywać nieco inne działanie, bardziej lub mniej zauważalne.

Aby zapoznać się z właściwościami naturalnych olejków eterycznych, warto wymienić choć kilka z nich, które wykazują terapeutyczne działanie na organizm:

  • olejki naturalne pozyskiwane z neroliOlejek z neroli, czyli olejek eteryczny otrzymywany z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Wodę neroli używa się od średniowiecza w charakterze perfum, posiada też właściwości pielęgnacyjne. Posiada charakterystyczny, trawiasto-ziołowy, ciepły zapach. Jest składnikiem wielu perfum, wód toaletowych, olejków zapachowych, jak również składnikiem używanym w cukiernictwie. – należą do grupy olejków cytrusowych, są otrzymywane z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Łagodzą stres i różnego rodzaju lęki, relaksują;
  • olejki naturalne pozyskiwane z róży – uspokajają, koją, stabilizują pracę serca. Jak mówił indyjski cesarz Jahangir już w XVII wieku, olejek różany ma taką moc, że „leczy chore serce i przywraca do życia uschniętą różę”. Wobec tego zalecany jest w aromaterapii osobom cierpiącym na depresję, nerwicę i bezsenność; łagodzi także bóle i napięcia przedmiesiączkowe;
  • olejki naturalne pozyskiwane z sosny  – działają odświeżająco, odprężająco, ogólnie regeneracyjnie na ciało i umysł. Łagodzą infekcje dróg oddechowych i objawy grypy, ból zatok, gardła i krtani. Pobudzają krążenie krwi i zwiększają odporność organizmu.

Kupując olejki naturalne trzeba się upewnić, czy nie zawierają żadnych dodatkowych syntetycznych substancji. Tylko takie zapewnią terapeutyczne działanie. Warto zwrócić także uwagę, czy dany olejek należy stosować wyłącznie punktowo, jak również czy można stosować go samodzielnie bądź w połączeniu z innym olejkiem bazowym. Niektóre olejki można stosować wyłącznie w celach aromaterapeutycznych, chyba że producent dozwala użycie na ciało.

cena: 21,00 zł
cena w : 18,90 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 4
4.75
pojemność:
100ml
dostępność:
brak
Planowana dostępność:
brak informacji
Obrazek użytkownika annacybulska
Olejek antystresowy
Odpowiada mi niewielka buteleczka - lubię zmieniać preparaty do masażu. Pięknie pachnie i dobrze służy zarówno mojej skórze, jak i mojemu nastrojowi.
cena: 15,50 zł
cena w : 13,95 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 74
4.74138
pojemność:
150ml
dostępność:
brak
Planowana dostępność:
brak informacji
The best
Najlepszy olejek do włosów dla całej rodziny. Bardzo dobry również dla pielęgnacji i masażu niemowląt.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl