oczyszczanie organizmu z toksyn

W dzisiejszym świecie nasz organizm atakowany jest toksynami z każdej strony. Wiele szkodliwych substancji wdychamy z powietrzem, inne wchłaniane są przez skórę poprzez stosowanie wadliwej jakości kosmetyków, jeszcze inne gromadzą się w organizmie w wyniku łykania leków, na przykład podczas antybiotykoterapii. Kolejną porcję toksyn dostarczamy organizmowi spożywając wysoko przetworzone pokarmy, paląc papierosy i pijąc alkohol. Nie bez powodu nieraz mówimy, że musimy zrobić sobie detoks organizmu po całonocnej imprezie mocno zakrapianej alkoholem.


Nagromadzone w organizmie toksyny mogą wywoływać różne dolegliwości, w tym między innymi:

 • spadek samopoczucia
 • nadwagę
 • problemy z zasypianiem
 • problemy z koncentracją, brak energii
 • bóle głowy
 • zaburzenia układu pokarmowego, np. uporczywe wzdęcia
 • wypadanie włosów, trądzik, poszarzała cera.

Wymienione wyżej objawy mogą być spowodowane poważniejszymi kłopotami ze zdrowiem i nie należy ich bagatelizować, jednak zanim zaczniemy martwić się na zapas, warto wypróbować oczyszczanie organizmu z toksyn.

 

Oczyszczanie organizmu z toksyn wiąże się z usunięciem nagromadzonych w nas szkodliwych substancji, przywróceniem równowagi flory bakteryjnej układu pokarmowego i dostarczeniem organizmowi niezbędnych substancji, a wszystko to za sprawą odpowiedniego pokarmu i płynów oraz, niestety, wielu wyrzeczeń.

Aby oczyszczanie organizmu z toksyn było skuteczne, powinno się wiązać między innymi z:

 • piciem dużej ilości płynów: wody mineralnej, zielonej herbaty, świeżych soków i koktajli z owoców i warzyw;
 • spożywaniem pełnowartościowych produktów bogatych w zdrowe tłuszcze: ciemnego pieczywa, różnego rodzaju kasz i pełnowartościowych makaronów, chudego mięsa, ryb;
 • wzbogaceniem diety w odpowiednie zioła, które wspomogą oczyszczanie organizmu z toksyn. Możesz pić napary z takich ziół jak nagietek, pokrzywa, mięta, melisa, dziurawiec, ostropest plamisty, fiołek trójbarwny. Dostępne są także gotowe herbatki-mieszanki ziół wspomagające detoksykację, jednak trzeba się upewnić, czy nie zawierają żadnych nadprogramowych składników, np. czy nie są sztucznie aromatyzowane;
 • zrezygnowaniem z: wszelkiej wysokoprzetworzonej żywności, słodzonych napojów, czarnej herbaty, kawy i alkoholu, palenia papierosów, doprawiania potraw solą, słodyczy.

Brak opinii w tej kategorii.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl