oczyszczanie organizmu sposoby

Przetworzone chemią jedzenie (nie tylko fastfoody, ale i zwykła sklepowe produkty), przyjmowanie leków, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, palenie tytoniu, picie alkoholu – wszystko to sprawia, że w naszym organizmie gromadzą się szkodliwe toksyny. Niektóre z nich są wydalane na przykład wraz z potem, jednak wiele z nich urządza sobie z naszego ciała mieszkanko, z którego trudno je później wypędzić. Trudno czasem zdawać sobie sprawę, jak bardzo organizm może być zanieczyszczony. Szczególnie, że toksyny nie zawsze dają znać o swojej obecności, bądź niepokojące objawy wiążemy z innymi chorobami, zamiast zauważyć, że po prostu mamy organizm przepełniony szkodliwymi substancjami.


Niektórymi objawami, które mogą być wynikiem nagromadzenia się toksyn w organizmie, jest brak energii, obniżenie nastroju, migreny, nadwaga i problemy z układem pokarmowym, problemy z koncentracją, zapamiętywaniem i zasypianiem, słabe, łamliwe i wypadające włosy oraz poszarzała, często trądzikowa skóra.

 

Nawet jeśli nie przepadamy za fastfoodami i nie palimy papierosów, tak czy inaczej nasz organizm może być przepełniony szkodliwymi substancjami. Pamiętajmy, że nawet wędlina kupiona w sklepie zawiera mnóstwo soli, a większość produktów spożywczych – konserwanty. Dlatego warto poznać niektóre sposoby na oczyszczanie organizmu, aby usunąć nagromadzone w nim zanieczyszczenia, przywrócić równowagę flory bakteryjnej jelit i zaopatrzyć organizm w niezbędne substancje odżywcze.


Niektóre sposoby na oczyszczanie organizmu łatwo wprowadzić w życie, inne wymagają wielu wyrzeczeń. Możesz wypróbować między innymi:

  • Picie ziołowych naparów – niektóre zioła wykazują właściwości wspomagające detoksykację organizmu. Gotowe mieszkanki można dostać w sklepach zielarskich bądź z kosmetykami naturalnymi, lub sporządzić je samemu. Wykorzystaj: nagietek, pokrzywę, miętę, melisę, dziurawiec, ostropest plamisty, fiołek trójbarwny, skrzyp, liście brzozy, mniszek lekarski.
  • Odkwaszanie… kwaśną cytryną – wbrew pozorom cytryna odkwasza zatruty organizm, wspomagając trawienie. Warto pić wodę z sokiem z cytryny, a wersja dla wytrzymałych – czystego soku z cytryny, najlepiej rano.

Dietę wspomagającą oczyszczanie organizmu – jak najwięcej owoców i warzyw  oraz pełnowartościowych produktów bogatych w witaminy i minerały.

Brak opinii w tej kategorii.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl