oczyszczanie organizmu metody

Przetworzone chemią jedzenie (nie tylko fastfoody, ale i zwykłe sklepowe produkty), przyjmowanie leków, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, palenie tytoniu, picie alkoholu – wszystko to sprawia, że w naszym organizmie gromadzą się szkodliwe toksyny. Niektóre z nich są wydalane na przykład wraz z potem, jednak wiele z nich urządza sobie z naszego ciała mieszkanko, z którego trudno je później wypędzić. Trudno czasem zdawać sobie sprawę, jak bardzo organizm może być zanieczyszczony. Szczególnie, że toksyny nie zawsze dają znać o swojej obecności, bądź niepokojące objawy wiążemy z innymi chorobami, zamiast zauważyć, że po prostu mamy organizm przepełniony szkodliwymi substancjami.


Niektórymi objawami, które mogą być wynikiem nagromadzenia się toksyn w organizmie, jest brak energii, złe samopoczucie, bóle głowy, nadwaga i nieprawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego połączone np. ze wzdęciami, problemy z koncentracją, zapamiętywaniem i zasypianiem, słabe, łamliwe i wypadające włosy oraz poszarzała, nieraz trądzikowa skóra.


Nawet jeśli nie przepadamy za fastfoodami i nie palimy papierosów, tak czy inaczej nasz organizm może być przepełniony szkodliwymi substancjami. Pamiętajmy, że nawet wędlina kupiona w sklepie zawiera mnóstwo soli, a większość produktów spożywczych – konserwanty. Dlatego warto od czasu do czasu przeprowadzić oczyszczanie organizmu, polegające na usunięciu nagromadzonych w nim zanieczyszczeń, przywróceniu równowagi flory bakteryjnej układu pokarmowego i dostarczeniu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych.


Poniżej przedstawiono niektóre metody na oczyszczenie organizmu

  1. Oczyszczające zioła – picie naparów z niektórych ziół wspomaga detoksykację organizmu. Gotowe mieszkanki można dostać w sklepach zielarskich bądź z kosmetykami naturalnymi, lub sporządzić je samemu. Wykorzystaj: nagietek, pokrzywę, miętę, melisę, dziurawiec, ostropest plamisty, fiołek trójbarwny, skrzyp, liście brzozy, mniszek lekarski.
  2. Odkwaszanie… kwaśną cytryną – wbrew pozorom cytryna odkwasza zatruty organizm, wspomagając trawienie. Warto pić wodę z sokiem z cytryny, a wersja dla wytrzymałych – czystego soku z cytryny, najlepiej rano.
  3. Dieta wspomagająca oczyszczanie – jak najwięcej owoców i warzyw  oraz pełnowartościowych produktów bogatych w witaminy i minerały.

Chyavanprash 250g

[Nr kat. DAB-001]
cena: 17,50 zł
cena w : 15,75 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 40
4.666665
masa netto:
250g
dostępność:
few
skuteczny
smakował mi średnio (znacznie smaczniejszy jest chyavanprash Sona Chandi), ale fakt, że skutecznie oczyszcza, co szybko można było zauważyć po czystej cerze
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl