kajal do oczu jak używać

Makijaż indyjskich kobiet jest niezwykle uwodzicielski i w charakterystyczny sposób podkreśla oko. Brązowe oko otoczone smoliście czarnym obramowaniem nabiera niepowtarzalnego wyrazu i tajemniczości.

   

Głównym kosmetykiem, stosowanym w makijażu oczu przez między innymi hinduskie kobiety, jest kajalKajal często mylony z arabskim Kohlem. Używany jest w formie eye linera przez indyjskie kobiety, mężczyzn i dzieci, zwykle na linii wodnej, choć zdarza się, że niektóre jego formy aplikowane są również na zewnętrzną część górnej i dolnej powieki. Kajal oprócz działania upiększającego ma chronić oczy przed działaniem promieni słonecznych, piasku, pyłu oraz chłodzić oczy w upalne dni. Przypisuje się mu również właściwości magiczne ochraniające osobę go noszącą przed „złym okiem”, gdy noszony jest w formie kropki na boku czoła lub policzka, szczególnie przez dzieci. W Punjabie kajal stosowany jest tradycyjnie przez mężczyzn podczas uroczystości oraz ceremonii religijnych takich jak ślub. Kajal jest również stałym elementem stroju tradycyjnych tancerek i tancerzy, który aplikują również na brwi. . Dzięki dostępności kajalu na polskim rynku kosmetycznym (m.in. Blue Heaven, Song of India, Adorn), również Polki mogą wypróbować na sobie indyjski makijaż oczu i poczuć się jak gwiazdy Bollywood, a być może zostać jego fankami na dłużej. Kajal występuje zwykle w formie eyelinera, jednak różni się nieco od tych popularnych. Ma mocno stożkowaty kształt, a jego czerń jest intensywnie głęboka, dzięki czemu żaden inny kosmetyk do makijażu oka prawdopodobnie nie nada takiego efektu, jak właśnie kajal. Oprócz najczęściej stosowanego, czarnego kajalu, występuje także kajal w innych kolorach, np. niebieskim, fioletowym, zielonym, jednak są to zawsze dość ciemne odcienie. Na polskim rynku kolorowe kajale oferuje m.in. Adorn.

Jak używać kajal do oczu? Kilka wskazówek

Kajal do oczu, ze względu na swój stożkowaty kształt, jest przystosowany do dość łatwego aplikowania go na powieki oraz nie wymaga temperowania. Można go używać jedynie do podkreślenia linii wodnej oczu, dzięki czemu w szybki sposób nadamy głębię spojrzeniu, jednak jeśli już zdecydowałyśmy się na jego zakup, warto nieco intensywniej podkreślić nim oczy.

Kajal ma zazwyczaj opakowanie przypominające sztyft pomadki. Trzymając go w poziomie, maluje się kreskę wzdłuż górnej powieki, wyciągając linię delikatnie ku górze. Dla uzyskania najbardziej intensywnego efektu, kajal można używać także do umalowania dolnej powieki oraz brwi, co robią na przykład tradycyjne indyjskie tancerki. Ze względu na miękkość kajalu, umalowanie nim oczu nie wymaga takiej precyzyjności, jak w przypadku malowania zwykłym eyelinerem. Dzięki temu mogą go używać kobiety, które lubią ciemny makijaż oczu, a jedocześnie chcą uzyskać efekt smoky eyes w dość szybkim czasie i nie poświęcając mnóstwa czasu na poprawki.

Makijaż indyjski nie jest zarezerwowany tylko dla kobiet – kajalu mogą używać także mężczyźni z tamtych stron, na przykład podczas ceremonii ślubu, a także dzieci, gdyż wierzy się, że kajal ma magiczne właściwości. Na dodatek jego skład pozwala chronić przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego oraz podrażnieniami, stymuluje wzrost rzęs oraz działa kojąco na popękane naczynka w oczach.

Kajal z lusterkiem

[Nr kat. SOI-064]
cena: 16,00 zł
cena w : 14,40 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 23
3.47826
masa netto:
3g
dostępność:
brak
Planowana dostępność:
brak informacji
Obrazek użytkownika Anna
wyjątkowy makijaż
Produkt zdecydowanie dla wielbicieli wszelkich smokey eyes. Nakłada się dobrze, gdy mamy wprawę w nakładaniu kohla czy kajala. Ważne, żeby nie traktować go jak kredki do oczu czy eyelinera - zupełnie inny efekt, precyzja i trwałość. Kajal po kilku godzinach traci swoją intensywność i się rozmazuje, ale efekt tego jest bardzo ładny. Przy odpowiednim nałożeniu nie ma problemów z kruszeniem itd. Interakcji z soczewkami nie zaobserwowano. Lusterko się przydaje jak robimy korektę makijażu na szybko i niekoniecznie w łazience.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl