kwas hialuronowy w kosmetyce

Co chwilę napotykamy się na reklamy kremów z kwasem hialuronowym. Największe marki kosmetyczne, również te promujące kosmetyki naturalne, mają w swojej ofercie produkty z kwasem hialuronowym. Nie są to jedynie kremy do twarzy, ale również np. do rąk. Kwas hialuronowySubstancja nawilżająca, naturalnie występująca w organizmie człowieka (przede wszystkim w skórze, a także w ciele szklistym oka i mazi stawowej). Naturalnie nawilża tkanki poprzez działanie higroskopijne. Zapobiega utracie wody. jest składnikiem kremów, ale oprócz tego, można go dostać w formie proszku lub żelu, do stosowania jako serum bądź dodawania go do swoich ulubionych kosmetyków.

Co takiego sprawia, że kwas hialuronowy jest tak chętnie wykorzystywany w kosmetyce?

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanki łącznej i skóry właściwej. Poprzez chłonięcie wody pełni funkcje swego rodzaju magazynu dla wody. Naturalnie występujący kwas hialuronowy nadaje skórze spójność, sprężystość i elastyczność.


Wraz z upływem czasu zawartość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, pogarszając jej nawodnienie i w rezultacie prowadząc do powstania zmarszczek. Właśnie tutaj dochodzimy do sedna, jeśli chodzi o wykorzystanie kwasu hialuronowego w kosmetyce: ma on uzupełniać „braki” kwasu w skórze, spowodowane upływem czasu, i będące jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek.


Właśnie dlatego kwas hialuronowy jest wykorzystywany w kosmetyce jako składnik nawilżający kosmetyków, wiążący wodę na powierzchni naskórka. Jest tzw. składnikiem hydrofilnym. Oznacza to, że przyciąga i wiąże wodę, dzięki temu przyczyniając się do lepszego uwodnienia keratyny i uelastycznienia warstwy rogowej naskórka. Wśród składników hydrofilnych, zależnie od właściwości wnikania, można wyróżnić składniki działające powierzchownie oraz składniki wnikające do powierzchownych warstw naskórka. Kwas hialuronowy należy do tych pierwszych – jest składnikiem działającym powierzchownie, podobnie jak np. kolagen.

Znając właściwości kwasu hialuronowego, możemy podać konkretne przykłady jego wykorzystania w kosmetyce:

  • dodawany do kosmetyków nawilżających (kremów do twarzy, kremów do rąk) oraz kremów przeciwzmarszczkowych jako składnik aktywny
  • w dermatologii estetycznej stosowany jako wypełniacz estetyczny, np. do zabiegów mezoterapii nawilżającej
  • w wielu kosmetykach wykorzystywany jako naturalny film osłaniający warstwę rogową naskórka
  • stosowany jako serum do twarzy, ciała i włosów (jako odżywka na zniszczone końcówki).  
cena: 27,00 zł
cena w : 24,30 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 67
4.82353
pojemność:
100ml
dostępność:
full
Obrazek użytkownika Nayane
Jestem zadowolona
Jestem bardzo zadowolona. Kwas działa lepiej niż popularne serum, którego wcześniej używałam. Produkt rozrabiam razem z olejkiem i stosuję na noc zamiast kremu do twarzy. Pierwsze efekty zauważyłam po niespełna tygodniu. Pozbyłam się problemu suchej skóry, a cera jest promienna i wypoczęta. Polecam!
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl