ekologiczne środki czystości sklep

Jeszcze kilka lat temu ekologiczne środki czystości wydawały się być wymysłem, czyimś dziwnym kaprysem. Były trudnodostępne, bardzo drogie, a dowiedzieć się o nich można było tylko od znajomych, którzy są „eko”.


W ciągu ostatnich kilku lat w sposobie myślenia sporej części społeczeństwa coś się stopniowo zmieniało. Najpierw supermarkety spożywcze były coraz lepiej wyposażane w ekologiczną żywność. Zaczęto otwierać bary slow food, ze szkolnych stołówek zniknęły chipsy. Artyści i celebryci głośno mówili o tym, że owoce i warzywa kupują na sprawdzonych bazarkach. Słowem – bycie „eko” stało się nie tylko chwilową modą, ale stylem życia, do którego przekonuje się coraz więcej osób.


Jak wiadomo, styl życia to nie tylko sposób odżywiania się i używanie kosmetyków naturalnych. To coraz częściej również sposób, w jaki funkcjonujemy w domu – a w domu przecież między innymi sprzątamy. Wiemy też, że wszelkiego rodzaju środki czystości to nic innego niż mieszanka silnie działających, chemicznych substancji. Nie bez powodu zaleca się korzystanie z nich w ochronnych rękawiczkach. A jeśli mogą drażniąco wpływać na skórę (i drogi oddechowe!), to drażniąco wpływają również na całe nasze otoczenie.

Alternatywa: ekosprzątanie

Na szczęście naprzeciw chemicznym środkom czystości bazującym na mocnych detergentach wychodzą zwolennicy bycia eko. Coraz częściej sklepy z kosmetykami naturalnymi i supermarkety wprowadzają do swojego asortymentu ekologiczne, biodegradowalne środki czystości, dzięki którym sprzątanie w domu będzie ekologiczne. Wszystko z korzyścią nie tylko dla naszego zdrowia, ale całego środowiska.


Ekologiczne środki czystości można dostać zarówno w sklepach stacjonarnych z kosmetykami naturalnymi, jak i na stoiskach ekologicznych w supermarketach. Jednak wciąż najszerszą ofertę tego typu produktów można znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce interesujące nas hasło, aby wyskoczyły propozycje sklepów, w których możemy zaopatrzyć się w ekologiczne produkty do prania, mycia naczyń oraz sprzątania kuchni i łazienki.


Sklepy ekologiczne oferują między innymi proszki i żele do prania, odplamiacze, płyny zmiękczające, płyny do czyszczenia (np. do czyszczenia różnych typów powierzchni – podłóg, płytek, paneli), płyny do czyszczenia WC, sprzętów kuchennych, powierzchni łazienkowych itd.

cena: 17,00 zł
cena w : 15,30 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 38
4.842105
pojemność:
1000ml
dostępność:
full
Obrazek użytkownika ziuz
Super
Świetny płyn do mycia naczyć i owoców. Delikatnie się pieni. Usuwa brud i tłuszcz bez problemów, a przy tym nie zanieczyszcza jakimiś świństwami środowiska. Mamy tez pewność, że nawet niedokładnie spłukany nas nie otruje. No i pozwala na porządne umycie warzyw i owoców, co jest ważne zwłaszcza, gdy jemy je na surowo. Polecam.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl