cera naczynkowa leczenie

Cera naczynkowa, nieodpowiednio pielęgnowana, może wywoływać nieprzemijające uczucie dyskomfortu. Drobne ranki, pieczenie, przesuszenie i poczucie napięcia skóry nawet przy najdelikatniejszym uśmiechu czy grymasie – gwarantowane, jeśli zaniedba się cerę naczynkową. Do tego ciągłe zaczerwienienie, liczne czerwone punkciki a nawet pajączki – to kolejne cechy cery naczynkowej. Taka cera najbardziej cierpi zimą podczas niskich temperatur, jak również latem, narażona na długotrwałą ekspozycję na słońce.

 

W wyniku zaniedbań pielęgnacyjnych można doprowadzić cerę naczynkową do opłakanego stanu. Nieestetyczne czerwone linie wprawdzie można zakryć pod warstwą fluidu, ale przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć.


Najpierw zapobiegaj, później lecz

W przypadku cery naczynkowej właściwa pielęgnacja jest nieodzowna. Podstawowymi kosmetykami, w które powinnaś się zaopatrzyć, są kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, gdyż cera naczynkowa reaguje wyjątkowo źle na promieniowanie ultrafioletowe. Zrezygnuj z peelingów gruboziarnistych (w zamian możesz delikatnie złuszczać naskórek maseczką z jogurtu naturalnego i drobno zmielonych nasion sezamu) i ziołowych kąpieli parowych. Kupując kosmetyki, trzymaj się zasady „im mniej, tym lepiej”, czyli wybieraj te, które mają jak najkrótszą listę składników. Nie stosuj kosmetyków z alkoholami, syntetycznymi barwnikami i substancjami zapachowymi. Wybieraj te, które zawierają flawonoidy i witaminę C, są hipoalergiczne i przeznaczone do cery naczynkowej. Mocno nawilżaj skórę, a zimą, przed każdym wyjściem z domu nakładaj na twarz krem ochronny.


Jeśli zapobieganie nie wystarcza…

Jeśli mimo właściwej pielęgnacji pajączków ciągle przybywa, niezbędna jest konsultacja u kosmetologa bądź dermatologa. Można także zdecydować się na laserowy zabieg zamykania naczynek.

 

Aby leczenie było skuteczne, nie wolno narażać skóry na dalsze silne podrażnienia. Dlatego należy zrezygnować z opalania się (na słońcu i na solarium) i korzystania z sauny, generalnie unikać działania skrajnych temperatur. Z diety należy wyeliminować pikantne potrawy, alkohol i tytoń oraz wzbogacić ją w witaminę C i owoce, które zawierają bioflawonoidy. Dzięki temu ściany naczyń włosowatych zostaną wzmocnione, co zapobiegnie pękaniu kolejnych naczynek. Twarz przemywaj wodą o letniej temperaturze.

cena: 18,00 zł
cena w : 16,20 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 10
4.8
masa netto:
100g
dostępność:
brak
Planowana dostępność:
brak informacji
Obrazek użytkownika Gonic
Obietnice producenta spełnione
Maseczka skutecznie usuwa zanieczyszczenia, a ponadto po aplikacji twarz wygląda na wypoczętą i odświeżoną. W moim przypadku maseczka uspokaja również rozszerzone naczynka i po jej zastosowaniu jestem "blada". Polecam.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl