olej arganowy cena

W ostatnich latach kosmetyki z olejem arganowym zawojowały polskie drogerie i sklepy z kosmetykami naturalnymi. Kremy anti-aging okazały się hitem, a kobiety chętnie sięgają po wszelkiego rodzaju olejki do włosów z zawartością oleju arganowego.


Lecznicze, nawilżające i odmładzające właściwości oleju arganowego są potwierdzone współczesnymi badaniami naukowymi, ale o jego leczniczej mocy od lat wiedzą plemiona berberyjskie. Drzewo arganowe (argania żelazna) występuje jedynie na terenie Maroka, i stanowi bardzo ważny element nie tylko środowiska naturalnego, ale też życia Marokańczyków w ogóle. Z drewna arganii wyrabia się meble oraz węgiel drzewny. Owoce są pożywieniem dla zwierząt oraz źródłem drogocennego oleju arganowego, wykorzystywanego w celach spożywczych, leczniczych i pielęgnacyjnych. Korony rozłożystych drzew arganowych dają schronienie przed upałem.


Organiczny olej arganowyOtrzymywany z orzechów drzewa arganowego. Silnie regeneruje i nawilża skórę. Ze względu na wysoką dawkę witaminy E działa przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo. jest pozyskiwany tradycyjnymi metodami. Jego wytwarzaniem trudnią się marokańskie kobiety, a jest to proces żmudny i długotrwały, począwszy od zbierania nasion arganii, po ich ręczne mielenie. Biorąc pod uwagę trud pozyskiwania oleju arganowego oraz ograniczenie dostępności do drzew arganowych (występują jedynie w Maroku, jest ich około 21 milionów, ale liczba ta wciąż maleje) i przede wszystkim niezliczone właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne, olej arganowy jest olejem dosyć drogim. Jego cena musi być adekwatna do jego efektów, jakie zauważa się dzięki jego stosowaniu. A efekty, potwierdzone pozytywnymi opiniami rzeszy zadowolonych kobiet, które włączyły olej arganowy do pielęgnacji skóry i włosów, nie pozostawiają wątpliwości.

Wysoka cena oleju arganowego. Czy warto go kupić?

Nazywany jest marokańskim złotem w płynie i eliksirem młodości, zatem oczywiście, że warto! Szczególnie, że odnosząc się do właściwości, z których słynie olej arganowy, cena nie jest wcale wygórowana. Najlepiej postawić na najlepszy, bio olej arganowy przywieziony do Polski prosto z Maroka – marokańskiej firmy BioArgania. Sprzedawany jest w praktycznych pojemniczkach z przyciemnianego szkła (olej nie lubi światła) o pojemności 50 lub 100 ml, z dołączonym aplikatorem. Cena za 50 ml oleju wynosi około 30 zł, a za 100 ml – około 50 zł. Weźmy też pod uwagę, że olej jest bardzo wydajny, wystarczy odrobina, aby nawilżyć skórę twarzy.

Brak opinii w tej kategorii.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl