olejki eteryczne sklep

Olejki eteryczne, ze względu na swoje właściwości zapachowe i terapeutyczne, od wielu lat znajdują wykorzystanie w medycynie, aromaterapii, przemyśle farmaceutycznym, perfumeryjno-kosmetycznym i spożywczym. Na całym świecie występuje kilkanaście tysięcy olejkodajnych gatunków roślin, spośród których kilkadziesiąt ma największe znaczenie użytkowe.


Sklep z kosmetykami naturalnymi, w tym właśnie olejkami eterycznymi, znajduje się w każdym większym mieście. Jeśli nie mamy dostępu do sklepu stacjonarnego, można znaleźć ekologiczny sklep w Internecie, poszukać w drogeriach, spytać w aptekach czy nawet w sklepach z szeroko pojętymi artykułami wystroju wnętrz, w których olejki eteryczne będą stały zaraz przy kominkach do aromaterapii i kadzidełkach.


Olejki eteryczne, oprócz często zniewalającego zapachu, posiadają szereg właściwości terapeutycznych. Ogólnie można stwierdzić, że olejki eteryczne wpływają na samopoczucie człowieka, a ich najbardziej charakterystycznym działaniem jest zwalczanie i ochrona przed bakteriami i grzybami, czyli działanie antywirusowe, przeciwgrzybiczne. Tak naprawdę każdy olejek eteryczny może wykazywać nieco inne działanie, działać bardziej intensywnie i zauważalnie, bądź też subtelnie.

Aby zapoznać się z niektórymi właściwościami olejków eterycznych, warto wymienić choć kilka przykładowych olejków, które wykazują dobroczynne działanie dla organizmu:

  • Olejek neroliOlejek z neroli, czyli olejek eteryczny otrzymywany z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Wodę neroli używa się od średniowiecza w charakterze perfum, posiada też właściwości pielęgnacyjne. Posiada charakterystyczny, trawiasto-ziołowy, ciepły zapach. Jest składnikiem wielu perfum, wód toaletowych, olejków zapachowych, jak również składnikiem używanym w cukiernictwie. – należy do grupy olejków cytrusowych, jest otrzymywany z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Łagodzi stres i różnego rodzaju lęki, relaksuje .
  • Olejek różany – uspokaja, koi, stabilizuje pracę serca. Jak mówił indyjski cesarz Jahangir już w XVII wieku, olejek ten ma taką moc, że „leczy chore serce i przywraca do życia uschniętą różę”. Wobec tego zalecany jest w aromaterapii osobom cierpiącym na depresję, nerwicę i bezsenność; łagodzi także bóle i napięcia przedmiesiączkowe.
  • Olejek sosnowy – zastosowany w aromaterapii działa odświeżająco, odprężająco, ogólnie regeneracyjnie na ciało i umysł. Łagodzi infekcje dróg oddechowych, objawy grypy, ból zatok, gardła i krtani, pobudza krążenie krwi i zwiększa odporność organizmu.

Olejki eteryczne mają niezliczone właściwości prozdrowotne. Kupując je, trzeba się upewnić, czy są to czyste olejki eteryczne, bez dodatków żadnych syntetycznych substancji.

Brak opinii w tej kategorii.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl