Dlaczego farby naturalne są zdrowsze dla włosów?

Powiązane

Częste zabiegi koloryzujące niszczą strukturę włosa. Włosy stają się coraz słabsze, zaczynają kruszyć się i nadmiernie wypadać.

Wiele składników farb chemicznych powoduje reakcję alergiczną objawiającą się swędzeniem skóry głowy, pokrzywką a w najcięższych przypadkach opuchlizną.

Do głównych składników farb chemicznych wywołujących reakcje alergiczną należą: rezorycyna, amoniak, hydrochinon, PPD (parafenylenodiamina).

Rezorycyna:

W farbach chemicznych jest jedną z części składowych barwnika. Może powodować rekcję alergiczną w postaci pokrzywki i podrażnień skóry głowy. Stanowi składnik klei przemysłowych, żywic syntetycznych, środków do pielęgnacji włosów oraz leków o działaniu złuszczającym i grzybobójczych.

Amoniak

Otwiera łuskę włosa pozwalając na częściowe wniknięcie barwnika z farby. Kolejne systematyczne zabiegi koloryzacji niszczą coraz głębsze struktury włosa. Amoniak usuwa również naturalne sebum z włosa, tym samym powodując ich silne przesuszenie. W efekcie włosy stają się coraz słabsze, rozdwajają się aż w końcu wypadają.

Parafenylenodiamina (PPD, zwana też sztuczną henną).

Im ciemniejsza farba do włosów tym więcej zawiera PPD. Już od dawna znane jest szkodliwe działanie tej substancji na zdrowie człowieka. W niektórych krajach całkowicie zakazano stosowania PPD w farbach chemicznych. Wiele badań naukowych potwierdziło rakotwórcze działanie tej substancji.

Nikiel

Stanowi składnik wielu narzędzi powszechnego użytku. Metal ten wykazuje działanie rakotwórcze i alergenne.

Hydrochinion

Niszczy naskórek, wysusza skórę, może powodować egzemy. W farbach chemicznych stosowany jako regulator stopnia utleniania włosów.

Parabeny

Powszechnie konserwanty dodawane do większości kosmetyków. Wykazują działanie estrogenne, co może prowadzić do rozwoju guzów pier

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl