Jak przygotować hennę do farbowania?

Powiązane

Pamiętaj, że temperatura wody i odczyn pH ma istotne znaczenie w przygotowaniu ziołowych farb khadi. W przypadku czystej henny, henny z amlą i jatrophą oraz henny z amlą używaj zawsze gorącej wody o temperaturze około 80C (nie wrzącej wody!). Zbyt gorąca woda zabije lawson- naturalny barwnik pochodzący z henny. Przez to efekt koloryzacji będzie pomarańczowy a nie intensywnie miedziano-czerwony. Taką mieszankę najlepiej odstawić na 12h godzin w ciepłe miejsce. Dodatek soku z cytryny do henny naturalnej, henny z amlą i jatrophą zintensyfikuje kolor.

Przygotowanie farby ziołowych z dodatkiem indygoJest jednym z ciekawszych barwników naturalnych stosowanym zarówno do barwienia skóry, jak i koloryzacji włosów. Indygo (z łac. i grec. indicum indikon) oznacza niebieski barwnik z Indii. Indygo jest ciemnobłękitnym barwnikiem otrzymywanym z liści tropikalnej rośliny: indygowca barwierskiego i farbuje na niebiesko. wymaga użycia niższej temperatury wody. HennaRoślina z gatunku krwawnicowatych, pochodzi z obszarów tropikalnych od Indii po Afrykę, występuje w formie krzewów o wysokości od 2 do 6 metrów z niedużymi kwiatami i drobnymi jagodami. Jest to roślina stricte kosmetyczna, jej sproszkowane i ugotowane liście oraz pędy używane są do barwnika zwanego henną, najstarszego kosmetyku świata. Henny jako brązowego barwnika ozdabiającego ciało używa się od Epoki Brązu, aż do dziś. Henna to podstawowy składnik mehendi, odżywek i farb do włosów, jak również popularna metoda przyciemniania brwi czy rzęs. Głęboko odżywia i farbuje włosy. W zależności od tego, co doda się do masy utartych liści, można uzyskać inny kolor gotowego barwnika. Po dodaniu liści herbaty, barwnik będzie intensywnie pomarańczowy, po dodaniu zaś indygo będzie bardzo ciemny.   ciemny brąz, orzechowy brąz, jasny brąz i czarny wymagają ciepłej wody (temp. około 50 C). Do farby indygo używaj zawsze letniej wody.
Pamiętaj, że indygo wymaga odczynu zasadowego. Nie dodawaj soku z cytryny tak jak do czystej henny. (Lawson z henny uwalnia się w odczynie kwaśnym).
Indygo używamy od razu po sporządzeniu mieszanki. Nie czekamy na uwolnienie barwnika, jak ma to miejsce w przypadku czystej henny.

Komentarze

Obrazek użytkownika JU12345678

Re: Jak przygotować hennę do farbowania?

mam pytanie odnośnie henny bezbarwnej cassi. czy jeżeli wczoraj wieczorem przygotowałam papkę z henny i soku z cytryn i odstawiłam na noc to czy koniecznie muszę użyć jej dziś ? czy mogę ją nakładać na włosy jutro czyli jeden dzień i dwie noce od przygotowania papki ?
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl