Co uzyskam stosując farbę Khadi?

Powiązane

Dlaczego warto stosować farby Khadi?

Dzięki mieszance czystej henny z innymi ziołami można uzyskać szeroką paletę brązów o ciepłym i zimnym odcieniu, żywego mahoniu a nawet czerni. Oczywiście końcowy efekt koloryzacji zależy od wyjściowego koloru włosów. Naturalną farbą ziołową nie można rozjaśnić włosów.

Oferowane w handlu „henny do włosów” koloryzujące włosy np. na blond z rudym odcieniem nie są czystymi naturalnymi ziołowymi farbami. Efekt koloryzacji uzyskujemy dzięki dodaniu  syntetycznych barwników, metali ciężkich i znikomego udziału naturalnych ziół.

Stosując certyfikowane farby ziołowe khadi mamy pewność, że farba  nie zawiera szkodliwych substancji. Najwyższej jakości hennaRoślina z gatunku krwawnicowatych, pochodzi z obszarów tropikalnych od Indii po Afrykę, występuje w formie krzewów o wysokości od 2 do 6 metrów z niedużymi kwiatami i drobnymi jagodami. Jest to roślina stricte kosmetyczna, jej sproszkowane i ugotowane liście oraz pędy używane są do barwnika zwanego henną, najstarszego kosmetyku świata. Henny jako brązowego barwnika ozdabiającego ciało używa się od Epoki Brązu, aż do dziś. Henna to podstawowy składnik mehendi, odżywek i farb do włosów, jak również popularna metoda przyciemniania brwi czy rzęs. Głęboko odżywia i farbuje włosy. W zależności od tego, co doda się do masy utartych liści, można uzyskać inny kolor gotowego barwnika. Po dodaniu liści herbaty, barwnik będzie intensywnie pomarańczowy, po dodaniu zaś indygo będzie bardzo ciemny. oznaczona jest symbolem BAQ tzw. “body art quality henna”. Taka henna dzięki drobnemu sproszkowaniu bardzo łatwo wypłukuje się z włosów, nie zawiera metali ciężki, nie oblepia włosów ale wnika do wnętrza włosa łącząc się z keratyną.

Korzyści ze stosowania naturalnych farb khadi

Naturalne farby ziołowe khadi koloryzują włosy siwe, pomagają pozbyć się łupieżu.
Już po kilku zastosowaniach włosy stają się jedwabiste i błyszczące.
Regularnie stosowane, zmniejszają nadmierne przetłuszczanie włosów.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl