Senna - cassia obovata

Produkty

Henna Khadi Cassia - Bezbarwna
cena: 29,63 zł
stara cena: 39,50 zł
dostępność:
full
blondynka

Jeśli macie blond włosy możecie bez obaw wypróbować tak zwaną neutralną hennę (senna). Jest to proszek uzyskany z rośliny Cassia obovataBezbarwna henna jest naturalną odżywką do włosów, sprawia, że włosy stają się mocne, pełne wigoru i blasku. Szczególnie polecana jest do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem lub trwałą. Przywraca włosom lśnienie i miękkość. Zwiększa objętość. Nadaje blond włosom miodowy, złotawy kolor. . Senna sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy. Szczególnie polecana jest do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem, trwałą.


Zmieszany z wodą i użyty w ciągu godziny nie spowoduje zmiany koloru, ale wpłynie bardzo korzystnie na teksturę włosa. Ponadto obecne w sennie antrachinony i kwas chryzofanowy mają bardzo skuteczne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Polecane jest np. użyć jej bezpośrednio po utlenianiu blond włosów, aby naprawić uszkodzenia i je wzmocnić. Obecny w sennie kwas chryzofanowy w wysokim stężeniu ma złoty kolor i może barwić włosy jak hennaRoślina z gatunku krwawnicowatych, pochodzi z obszarów tropikalnych od Indii po Afrykę, występuje w formie krzewów o wysokości od 2 do 6 metrów z niedużymi kwiatami i drobnymi jagodami. Jest to roślina stricte kosmetyczna, jej sproszkowane i ugotowane liście oraz pędy używane są do barwnika zwanego henną, najstarszego kosmetyku świata. Henny jako brązowego barwnika ozdabiającego ciało używa się od Epoki Brązu, aż do dziś. Henna to podstawowy składnik mehendi, odżywek i farb do włosów, jak również popularna metoda przyciemniania brwi czy rzęs. Głęboko odżywia i farbuje włosy. W zależności od tego, co doda się do masy utartych liści, można uzyskać inny kolor gotowego barwnika. Po dodaniu liści herbaty, barwnik będzie intensywnie pomarańczowy, po dodaniu zaś indygo będzie bardzo ciemny. . Podobnie jak w przypadku henny, papkę z senny i soku z cytryny należy odstawić (na 12h), aby barwnik się uwolnił. Nałożyć obficie na włosy i trzymać tak kilka godzin. Białe włosy ufarbuje na delikatny złotawy kolor. W zależności od długości włosów zużyjecie różną ilość sproszkowanej senny:

 • jeśli macie krótkie włosy, przygotujcie 100g henny
 • jeśli Wasze włosy zakrywają kark, przygotujcie 200 g henny (jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny zakrywać kark)
 • jeśli sięgają do ramion, przygotujcie 300 g henny(jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny sięgać do ramion)
 • jeśli sięgają do pasa, przygotujcie 500 g henny(jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny sięgać do pasa)

Kilka wskazówek jak samodzielnie przygotować pastę z senny do farbowania włosów

 • do niewielkiego ceramicznego naczynia wsypcie odpowiednią ilość senny.
 • następnie dodajcie sok z cytryny i wymieszajcie na gęstą papkę. Dodanie soku z cytryny sprawi, że kolor będzie mocniejszy
 • jeśli sok z cytryny okaże się za mocny dla Was(pojawi sie pieczenie bądź świąt) wówczas użyjcie soku z pomarańczy albo grapefruita. Możecie użyć octu, ale nie polecam – bardzo śmierdzi. Nie używajcie jogurtu(może spowodować łupież), kawy(może spowodować ból głowy i nada sennie nieprzyjemny zapach), jajek i oleju (utrudniają usunięcie senny z włosów)
 • przygotowaną miksturę przykryjcie folią i odstawcie najlepiej na noc w temperaturze pokojowej (najlepsza temperatura to 21 C). Przez noc barwnik się uwolni. Jeśli się bardzo spieszycie, to możecie przygotowaną miksturę odłożyć na 2 – 3 godziny w ciepłe, ale nie gorące miejsce ( w temperaturze 35 C)
 • gdy jesteście gotowi, tuż przed nałożeniem mikstury, umyjcie i wysuszcie włosy. Do wcześniej przygotowanej papki dodajcie jeszcze odrobinę soku z cytryny, aby otrzymać konsystencję jogurtu
 • ubierzcie rękawiczki i ochrońcie ręcznikiem ubranie
 • nałóżcie na włosy grubą warstwę senny, zaczynając od włosów tuż przy karku, następnie wyżej aż do czubka głowy.
 • kiedy pokryjecie już wszystkie włosy pastą z henny owińcie je folią i odczekajcie 2 – 6 godziny. Im dłużej senna pozostanie na włosach, tym intensywniejszy i trwalszy będzie kolor. Potem zmyjcie dokładnie sennę i osuszcie włosy ręcznikiem.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl