Jak zrobić tatuaż z henny?

Powiązane

wykonanie mehendi

Taki trzymający się na skórze około 2 tygodni rysunek łatwo jest zrobić samodzielnie. Nie będzie przynajmniej problemu z jego odnawianiem co jakiś czas. Do zrobienia tatuażu z henny potrzebujecie tak naprawdę niewiele rzeczy. Po pierwsze pastę z henny, po drugie przyrząd do nakładania pasty, nanoszenia wzorów na skórę a po trzecie wyobraźnię.


Do nanoszenia wzorów na skórę potrzebujecie aplikator, którym będziemy rysować wzory. Taki aplikator można wykonać samemu na wiele sposobów. Możecie użyć kawałka plastikowej foli, którą zwińcie w stożkowaty rulon i sklejcie taśmą klejącą, żeby Wam się nie rozwijał podczas pracy. Możecie również zaadaptować pustą buteleczkę po wodzie utlenionej lub czymś podobnym, na końcu umieścić końcówkę od długopisu lub ołówka mechanicznego. I gotowe.

Kiedy aplikator macie już gotowy wypełnijcie go wcześniej przygotowaną pastą z henny i możecie przystąpić do rysowania różnych wzorów. Pamiętajcie, że intensywność koloru zależy m.in. od grubości nałożonej pasty. Starajcie się zachować jednolitą grubość nałożonej pasty na całym tatuażu. Malujcie rysując linie a nie stawiając kropki. Po wykonaniu i wyschnięciu górnej warstwy tatuażu możecie tatuaż zawinąć np. w ręcznik papierowy i w takiej formie przechować go do rana (ewentualnie 6 godzin). Taki "opatrunek" możecie owinąć dookoła np. folią spożywczą lub okleić plastrami. Zdejmując "opatrunek", Waszym oczom ukaże się pasta, którą należy ZETRZEĆ (a nie zmywać, gdyż przy skórze będzie ona jeszcze wilgotna), sam tatuaż proponujemy przemyć najszybciej 1-2 godz. po zdjęciu pasty.

Nie załamujcie się jeśli po starciu pasty Waszym oczom ukaże się pomarańczowo – rudy rysunek. To naturalne dla naturalnej henny. Za dwa dni wszystko powinno się unormować, czyli Wasz rysunek powinien przybrać brązową barwę. W zależności od tego jak długo pasta pozostawała na ciele i od części ciała, na którą była nałożona, tatuaż będzie miał różną barwę. Tatuaż na stopach i dłoniach będzie miał zabarwienie czekoladowobrązowe lub ciemne czerwonomahoniowe. Intensywność barwy zależy m.in. od koloru malowanej skóry. Barwnik łączy się trwale z keratyną, więc w miejscach, gdzie jest jej więcej kolor będzie ciemniejszy (dłonie, stopy). Na innych częściach ciała otrzymacie tatuaż w odcieniu herbaty. Zauważcie, że naturalna hennaRoślina z gatunku krwawnicowatych, pochodzi z obszarów tropikalnych od Indii po Afrykę, występuje w formie krzewów o wysokości od 2 do 6 metrów z niedużymi kwiatami i drobnymi jagodami. Jest to roślina stricte kosmetyczna, jej sproszkowane i ugotowane liście oraz pędy używane są do barwnika zwanego henną, najstarszego kosmetyku świata. Henny jako brązowego barwnika ozdabiającego ciało używa się od Epoki Brązu, aż do dziś. Henna to podstawowy składnik mehendi, odżywek i farb do włosów, jak również popularna metoda przyciemniania brwi czy rzęs. Głęboko odżywia i farbuje włosy. W zależności od tego, co doda się do masy utartych liści, można uzyskać inny kolor gotowego barwnika. Po dodaniu liści herbaty, barwnik będzie intensywnie pomarańczowy, po dodaniu zaś indygo będzie bardzo ciemny. utrzymuje się dłużej na skórze niż toksyczna henna z PPD.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl