Jak przygotować pastę z henny do mehendi?

Powiązane

proszek henna
Dobrej jakości pastę do mehendiDekoracyjne, wymyślne wzory malowane henną na dłoniach i stopach panien młodych w rejonie Indii i Nepalu. Zwyczaj upowszechnił się również w Krajach Arabskich. Mehendi jednak nie jest zarezerwowane tylko dla przyszłych żon. Pastę z henny aplikuje się na skórę bezpośrednio pędzelkiem lub poprzez odcięty papierowy lub foliowy rożek wypełniony masą barwiącą. Barwnik początkowo ma kolor pomarańczowo-czerwony, jednak poprzez utlenianie w ciągu trzech dób od aplikacji zamienia się w czerń. Wzór na skórze utrzymuje się od jednego do trzech tygodni. (która jest to sztuką zdobienia ciała - głównie dłoni i powierzchni stóp) przygotuje się wyłącznie z naturalnej henny.

Do ceramicznego lub z tworzywa sztucznego naczynia przesypcie sproszkowaną hennę. Dodajcie tyle soku z cytryny, żeby powstała gęsta pasta. Miksturę wymieszajcie plastikową łyżą, nigdy metalową. Niektóre metale mogą reagować z sokiem z cytryny, przez co uniemożliwią właściwe działanie hennie. Możecie dodać odrobinę cukru, który sprawi, że pasta będzie się lepiej trzymać na skórze i łatwiej będzie ja rozprowadzać po skórze. Niektórzy zamiast cukru dodają miód – wybór należy do Was. W ten sposób przygotowaną miksturę przykryjcie folią i odstawcie na noc w ciepłe miejsce (21 C), żeby zawarty w hennie barwnik mógł się uaktywnić. Aby wzmocnić kolor możecie dodać kilka kropel naturalnego olejku goździkowego, eukaliptusowego lub z drzewa herbacianego. Kiedy pasta zmienia kolor z zielonego na brązowy, wówczas gotowa jest do użycia. Możecie przyspieszyć dojrzewanie pasty umieszczając miskę z miksturą w ciepłym, ale nie gorącym miejscu (35 C), wówczas już po 2-3 godzinach pasta powinna być gotowa.

Do nanoszenia wzorów na skórę potrzebny jest aplikator, którym maluje się wzory. Taki aplikator można wykonać samemu na wiele sposobów. Można użyć na przykład kawałka plastikowej folii, którą należy zwinąć w stożkowaty rulon i skleić taśmą klejącą, żeby nie rozwijał się podczas pracy.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl