Henna z indygo

Powiązane

Produkty

Henna Khadi Czarna
cena: 42,90 zł
cena w : 38,61 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
arabska kobieta
Dzięki połączeniu odpowiednich proporcji henny i indygoJest jednym z ciekawszych barwników naturalnych stosowanym zarówno do barwienia skóry, jak i koloryzacji włosów. Indygo (z łac. i grec. indicum indikon) oznacza niebieski barwnik z Indii. Indygo jest ciemnobłękitnym barwnikiem otrzymywanym z liści tropikalnej rośliny: indygowca barwierskiego i farbuje na niebiesko. można uzyskać kolory od jasnego brązu, poprzez brąz, ciemny brąz do czarnego na swoich włosach.

Czym jest indygo?

Indygo jest to ciemnobłękitny barwnik otrzymywany z liści tropikalnej rośliny indygowca barwierskiego, występującej m.in. w Indiach. Jeśli chcecie mieć włosy w kolorze jasnego brązu wówczas w miksturze powinna przeważać hennaRoślina z gatunku krwawnicowatych, pochodzi z obszarów tropikalnych od Indii po Afrykę, występuje w formie krzewów o wysokości od 2 do 6 metrów z niedużymi kwiatami i drobnymi jagodami. Jest to roślina stricte kosmetyczna, jej sproszkowane i ugotowane liście oraz pędy używane są do barwnika zwanego henną, najstarszego kosmetyku świata. Henny jako brązowego barwnika ozdabiającego ciało używa się od Epoki Brązu, aż do dziś. Henna to podstawowy składnik mehendi, odżywek i farb do włosów, jak również popularna metoda przyciemniania brwi czy rzęs. Głęboko odżywia i farbuje włosy. W zależności od tego, co doda się do masy utartych liści, można uzyskać inny kolor gotowego barwnika. Po dodaniu liści herbaty, barwnik będzie intensywnie pomarańczowy, po dodaniu zaś indygo będzie bardzo ciemny. nad indygo, jeśli chcecie otrzymać czarny kolor wówczas sytuacja jest odwrotna. Bez problemu możecie użyć obu barwników na włosy zniszczone chemicznie, oba są bezpieczne i naturalne. Indygo używa się zaraz po przygotowaniu.

Przygotowanie pasty z henną

 • do niewielkiego ceramicznego naczynia wsypcie odpowiednią ilość henny
 • następnie dodajcie sok z cytryny i wymieszajcie na gęstą papkę.
 • jeśli sok z cytryny okaże się za mocny dla Was (pojawi sie pieczenie bądź świąt) wówczas użyjcie soku z pomarańczy albo grapefruita. Możecie użyć octu, ale nie polecam – bardzo śmierdzi. Nie używajcie jogurtu, kawy, wrzącej wody.
 • przygotowaną miksturę przykryjcie folią i odstawcie najlepiej na noc w temperaturze pokojowej (najlepsza temperatura to 21 C). Przez noc barwnik się uwolni. Jeśli się bardzo spieszycie, to możecie przygotowaną miksturę odłożyć na 2 – 3 godziny w ciepłe, ale nie gorące miejsce ( w temperaturze 35 C)
 • następnie do drugiego ceramicznego naczynia wsypcie indygo i rozróbcie je z wodą, wymieszajcie na gęstą papkę.
 • ubierzcie rękawiczki i ochrońcie ręcznikiem ubranie
 • nałóżcie na włosy grubą warstwę pasty, zaczynając od włosów tuż przy karku, następnie wyżej aż do czubka głowy.
 • kiedy pokryjecie już wszystkie włosy pastą z henny i indygo owińcie je folią i odczekajcie 2 – 6 godziny. Im dłużej pasta pozostanie na włosach, tym intensywniejszy i trwalszy będzie kolor. Potem zmyjcie dokładnie pastę z henny i indygo i osuszcie włosy ręcznikiem.
 • za dzień lub dwa dni kolor powinien ujawnić się w całej okazałości.

W zależności od długości włosów zużyjecie różną ilość sproszkowanej henny i indygo:

 • jeśli macie krótkie włosy, przygotujcie 100g proszku (henna + indygo)
 • jeśli Wasze włosy zakrywają kark, przygotujcie 200 g proszku (henna + indygo). Jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny zakrywać kark
 • jeśli sięgają do ramion, przygotujcie 300 g proszku (henna + indygo). Jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny sięgać do ramion
 • jeśli sięgają do pasa, przygotujcie 500 g proszku (henna + indygo). Jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny sięgać do pasa

W zależności jaki kolor chcecie uzyskać przygotujcie odpowiednie proporcje mikstury:

 •  jasny brąz powstanie przy zmieszaniu w proporcji 2/3 części henny i 1/3 częśći indygo
 •  brąz powstanie przy zmieszaniu 1/2 części henny i 1/2 części indygo
 •  ciemny brąz powstanie przy zmieszaniu 1/3 część henny i 2/3 części indygo


W zależności od długości włosów zużyjecie różną ilość sproszkowanej henny i indygo:

 •  jeśli macie krótkie włosy przygotujcie 100 gramów henny i 100 gramów indygo
 •  jeśli Wasze włosy sięgają do karku przygotujcie 200 gramów henny i 200 gramów indygo (jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny zakrywać kark)
 •  jeśli sięgają do ramion przygotujcie 300 gramów henny i 300 gramów indygo (jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny sięgać do ramion)
 •  jeśli sięgają do pasa przygotujcie 500 gramów henny i 500 gramów indygo dla włosów bardzo długich (jeśli macie kręcone włosy to po rozprostowaniu ich powinny sięgać do pasa)

Aby uzyskać chłodny odcień można dodać amlę w proporcjach: 1 część amli na 3 części henny.

Niektóre osoby będą musiały kilkakrotnie powtórzyć farbowanie zanim osiągną pożądany efekt. Na szczęście hennę (indygo również) można wielokrotnie nakładać na włosy bez obaw ponieważ ich nie niszczy.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl