Aritha

ReethaProszek Reetha pochodzi z indyjskich orzechów; jest idealny do delikatnego, naturalnego mycia ciała i włosów. Można go używać zamiast mydła, żelu pod prysznic i szamponu. Łagodnie się pieni, gruntownie czyści i nadaje włosom połysk, ma silne właściwości antybakteryjne. czyli popularne południowo -indyjskie orzechy piorące lub inaczej trzylistne jagody piorące, znana jest na całym swiecie również pod takimi nazwami jak: phenil,  risht, rishtak, ritha, hai kya, kekru,  ritha, arithaProszek Reetha pochodzi z indyjskich orzechów; jest idealny do delikatnego, naturalnego mycia ciała i włosów. Można go używać zamiast mydła, żelu pod prysznic i szamponu. Łagodnie się pieni, gruntownie czyści i nadaje włosom połysk, ma silne właściwości antybakteryjne. , hlingsi, hrishtah, phenaka, rishtah, rita, sarishta, urdhvashodhanah, rittha.
 
Nazwa botaniczna: sapindus mukorossi
Z rodziny: sapindaceae (soapberry)
Synonimy: sapindus detergens, sapindus utilis
 
Reetha jest popularnym drzewem rosnącym na wzgórzach Shivalik oraz w wyższych Himalajach. Jest to drzewo liściaste, które osiąga do 25 metrów. Liście rithy są długie i  pierzaste, mają ok 30 - 50 cm długości i zawierają od 5 do 10 par małych,
lancetowatych listków. Każdy z nich ma około 7-15cm długości i 2-5 cm szerokości. Reetha kwitnie latem. Jej kwiaty są małe i zielonkawo - białe. Owoce pojawiają się na przełomie lipca i sierpnia i dojrzewają na przełomie listopada i grudnia. Są to pojedyncze okrągłe, mięsiste orzechy o średnicy 2 - 2,5 cm i kolorze żółtawo - brązowym. Nasionko Rithy przykrytejest czarną, gładką i twardą otoczką. Owoce Rithy są zbierane podczas zimy ze względu na nasiona lub sprzedawane na rynku jako orzechy piorące. Wysuszony owoc Rithy jest najbardziej wartościową częścią tej rośliny. Jego mięsista część zawiera saponiny, które są bardzo dobrym substytutem mydła i dlatego stosowana jest w produkcji wysokiej jakości szamponów, detergentów itd. Skórka owocu jest tak bardzo wartościowa, że osoby uprawiające tę roślinę na wsiach używają jej jako naturalny szampon do mycia włosów jak i do prania wełnianych ubrań.

Synonimy: 
Reetha
Sapindus trifoliatus, sapindus detergens, sapindus utilis
znaleziono: 2 produkty
cena: 15,00 zł
cena w : 13,50 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 28
4.47826
masa netto: 
100g
Dostępność: 
few
Aritha - Szampon naturalny w pudrze
Aritha to naturalny proszek otrzymywany z owoców rośliny Sapindus Mukurossi - azjatyckiego drzewa orzechowca piorącego. Słynie z właściwości myjących i oczyszczających. W Indiach tradycyjnie stosowany jako środek do mycia włosów. Może być stosowany również do mycia ciała.
cena: 8,00 zł
cena w : 7,20 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 57
4.157895
masa netto: 
75g
Planowana dostępność:
brak informacji
Mydełko odżywcze do włosów Sesa
Mydełko do włosów Sesa bogate w naturalne wyciągi z indyjskich ziół (Brahmi, Harde, Amla, Aritha, Bhringraj, Shikakai, Bili Phal, Jatamansi, Nagarmoth) oraz sześć cennych olejków (kokosowy, neem, migdałowy, karanja, lniany, oliwę z oliwek). Łączy w sobie działanie oczyszczające i pielęgnacyjne - działa jak odżywka.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl