Dlaczego włosy nie rosną?

1 wpis / 0 nowych
herrbata
Obrazek użytkownika herrbata
Offline
Ostatnio był(a): 5 lat 1 tydzień temu
Dołączył(a): 25.09.2013
Dlaczego włosy nie rosną?

Wydaje Ci się, że włosy nie rosną i stanęły w miejscu?
A może z jakiś powodów ich długość osiągnęła już maksimum?

KRUSZENIE SIĘ
Jeśli włosy mają cały czas tę samą (krótką) długość, to najprawdopodobniej się kruszą. Łamią się na końcach i wydaje się, że nie rosną.
Włosy mogą się łamać z wielu powodów. Wpływ na ten stan rzeczy mogą mieć - rozjaśnianie, suszenie, prostowanie, zbyt mocne wiązanie, ocieranie pasm o ciuchy, nieprawidłowe czesanie a nawet niewłaściwa dieta.
Dbając o prawidłowe nawilżenie włosów sprawimy, że będą bardziej elastyczne i odporne na czynniki zewnętrzne. Warto także zaopatrzyć się w silikonowe serum do końcówek i zabezpieczać je po każdym myciu.

MAGICZNA GRANICA
Długość do której rosną włosy jest uwarunkowana genetycznie. Włosy niektórych ludzi rosną przez określony czas (do pewnej długości), a potem przestają. Ma to związek z długością fazy wzrostu włosów, która jest odmienna w wypadku włosów różnych osób. Mieszki włosowe rozmieszczone są w grupach, w których włosy są w różnych fazach, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, w której mamy łyse placki na głowie. Dlatego, niektórzy mogą zapuścić włosy do pasa - inni tylko do ramion.

DIETA
Ważną kwestią przy zapuszczaniu włosów jest prawidłowa dieta.
Włosy i paznokcie są odżywiane na samym końcu, dlatego musimy dostarczyć odpowiednią ilość witamin i minerałów.

WIEK
To, ile mamy lat, również ma znaczenie - włosy najszybciej rosną w wieku 15–30 lat. Po tym okresie fizjologiczne procesy zasilające wzrost włosów tracą zwykle swe tempo i wydajność. Natura uznała, że nie musimy być już atrakcyjne, bo większość z nas zdobyła już partnerów i założyła rodziny ;) Powoli zauważamy oznaki starzenia się włosów. Mogą stać się suche, łamliwe, a końce zaczną się mocniej rozdwajać. Starość nie radość. Młodość nie wieczność.

STAN SKÓRY GŁOWY
Zdarza się także, że włosy nie chcą rosnąć ze względu na zły stan głowy. Chociażby ŁZS - łój zbierający się na skórze głowy utrudnia dotarcie "dobrom" z masek czy innych produktów do cebulki włosa, także blokuje prawidłowy wzrost włosa. Tylko zdrowa skóra głowy jest w stanie wyprodukować włos - dlatego dbaj o nią szczególnie!

PODCINANIE
Jeśli Twoje włosy rosną 1cm na miesiąc, a co trzy miesiące podcinasz je średnio o 3cm - Twój bilans przyrostu równy jest zero. Matematyki nie oszukasz ;)

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl