Mieszanki przypraw wspomagające odchudzanie wg Barbary Temelie

1 wpis / 0 nowych
sofib
Obrazek użytkownika sofib
Offline
Ostatnio był(a): 7 lat miesiąc temu
Dołączył(a): 29.02.2012
Mieszanki przypraw wspomagające odchudzanie wg Barbary Temelie

Barbara Temelie w swojej książce pt "Poczuj się dobrze ze swoim ciałem dzięki odżywianiu według 5 przemian" Wyd. Czerwony Słoń Gdańsk 2011, podaje przepis na 2 mieszkanki przypraw wspomagających odchudzanie i odprowadzanie nadmiaru wody z organizmu.

1. 4 SKŁADNIKOWA do dań pikantnych: 1 łyżeczka kminku i kolendry, 1/2 łyżeczki kardamonu i kurkumy. Mieszanką przyprawiamy śniadania np. ze zbóż, już niewielka ilość da widoczne efekty w postaci większej ilości oddawanego moczu.
2. 7 SKŁADNIKOWA do dań słodkich i gorących napojów: 2 łyżeczki kolendry, 1 łyżeczka kardamonu, 1/2 łyżeczki prawdziwego kakao, oraz po 1/4 łyżeczki cynamonu, kurkumy i anyżu. Autorka podaje jak stosować tę mieszankę; do np. kaszy jaglanej gotowanej z plasterkami imbiru i orzechów, następnie poddusić słodkie owoce w małej ilości soku gruszkowego i wyłożyć je na kaszę, dodając na koniec mieszankę przypraw i ewentualnie masło. Przepis na słodki gorący napój: Mocno podgrzać nie doprowadzając do wrzenia pół filiżanki soku z gruszek z kilkoma cienkimi plasterkami imbiru, odstawić na kilka minut dla nabrania smaku, potem dodajemy jeszcze pół filiżanki soku z gruszek i znów podgrzewamy, na koniec szczypta przypraw. Świetny napój na zimno i smutek :)

Autorka zaleca mielenie przypraw z ziaren, ja natomiast wykorzystałam dobrej jakości już zmielone.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl