Regeneracja z olejem z zielonej kawy

Powiązane

Produkty

Masło kawowe 60 ml
cena: 29,90 zł
cena w : 26,91 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Regeneracja z olejem z zielonej kawy
Nasiona drzewa Coffea Arabica znane są przede wszystkim jako źródło pobudzającej kawy. Stymulujące działanie kawy teraz dostępne jest także w formie oleju pozyskanego z niedojrzałych, zielonych nasion. Olej jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o nawilżenie i regenerację skóry!Olej nie posiada zapachu typowego dla kawy, ponieważ ten powstaje w procesie prażenia. Olej jest tłoczony z jeszcze zielonych nasion i posiada naturalny, roślinny aromat. Olejek ten jest cenny w pielęgnacji wielu typów skóry – m.in. tłustej, trądzikowej, zwiotczałej, suchej i dojrzałej.

  • Olej z zielonej kawy bardzo silnie nawilża skórę. Dzieje się tak ze względu na bardzo wysokie stężenie fitosteroli chroniących przed utratą nawilżenia i odbudowujących naturalną barierę ochronną skóry.
  • Efekt głębokiego nawilżenia zapewnia również zawartość kwasu linolowego, który jest elementem budulca wierzchniej warstwy naskórka. Jest on zaliczany do grupy witamin F. Nie jest on produkowany przez organizm człowieka, lecz musi być dostarczany (wewnętrznie lub zewnętrznie). Niedobór kwasu linolowego jest wiązany m.in. z atopowym zapaleniem skóry. Kwas linolowy świetnie wygładza i zmiękcza skórę, długotrwale chroniąc przed przesuszeniem.
  • Witamina E stanowiąca składnik oleju z zielonej kawy jest antyoksydantem, czyli chroni przed powstawaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za degradację DNA i procesy starzenia organizmu. W ten sposób olej z zielonych nasion kawy chroni skórę przed powstawaniem zmarszczek i przebarwień, a przy tym przywraca jej jędrność.
  • Zielona kawa zawiera unikalny kwas chlorogenowy, który chroni przed fotostarzeniem skóry i wspomaga regenerację naskórka.
  • Olej posiada silne właściwości stymulujące odnowę skóry, dlatego jest polecany szczególnie dla skóry dojrzałej, zniszczonej oraz trądzikowej. Przyspiesza gojenie wyprysków i chroni przed bliznowaceniem.
  • Olej posiada zdolność do redukcji przebarwień oraz rozstępów.
  • Doskonale zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami, przywracając spojrzeniu lekkość i świeżość. Twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie.


Olej z zielonej kawy wykazuje się bardzo intensywnym działaniem, dlatego zaleca się jego rozcieńczanie do maksymalnego stężenia 30%. Można wykonać gotowe serum olejowe – połączyć w ciemnej butelce do 10 ml oleju z zielonej kawy oraz 20 ml wybranego oleju bazowego, np. z awokado lub migdałów. Możliwe jest także przygotowanie serum w dłoni tuż przed nałożeniem – mieszamy wówczas 1 kroplę oleju kawowego z dwoma kroplami innego olejku lub kwasu hialuronowego, a następnie wmasowujemy w skórę.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl