Pielęgnacja włosów farbowanych

Powiązane

Produkty

Nawilżający szampon Tints of Nature 250 ml
cena: 32,90 zł
cena w : 29,61 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
good
Nawilżacjąca odżywka Tints of Nature 200 ml
cena: 32,90 zł
cena w : 29,61 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
good
Kuracja odżywcza dla skóry głowy Tints of Nature 75 ml
cena: 40,00 zł
cena w : 36,00 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
few

Dobierając kosmetyki do włosów kierujemy się przede wszystkim ich strukturą oraz stanem skóry głowy. Często jednak zapominamy, że włosy po koloryzacji także wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a włosy farbuje przecież zdecydowana większość kobiet. Dlaczego zapominamy o ochronie koloru?

 

Mając do wyboru niezliczone marki i linie kosmetyczne, trudno jest podjąć decyzję. Szukamy kosmetyków, które rozwiążą nasz problem – suchość i łamliwość, łupież, przetłuszczanie, wypadanie włosów. Kiedy nasze włosy są koloryzowane, pielęgnacja ma bardzo duży wpływ na trwałość i jakość koloru – dlatego nie należy pomijać potrzeb włosów farbowanych! Oto, co należy robić i jak dobierać kosmetyki, by cieszyć się żywym kolorem jak najdłużej.


Domknięcie łusek to podstawowy warunek długotrwałego koloru i blasku włosów. Niedomknięte łuski włosów to szybko wypłukujący się barwnik oraz suche i matowe włosy. Często do tych problemów dochodzi także elektryzowanie i puszenie. Co powoduje otwieranie się łusek? Przed wszystkim mycie włosów bardzo ciepłą wodą i stylizacja wysoką temperaturą – suszarka, prostownica, lokówka oraz brak produktów ochronnych. Bardzo szkodliwe jest też tarcie – bardzo mocne „szorowanie” włosów podczas mycia, tarcie mokrych włosów ręcznikiem, ale także gumki do włosów z metalowymi elementami, ciasne czapki, szaliki itd.


Jak zatem domknąć łuski?

  • Przede wszystkim należy unikać narażenia włosów na działanie wysokich temperatur – jak najmniej stylizacji na gorąco, suszenie chłodnym nawiewem.
  • Postaraj się nie myć włosów bardzo często, ponieważ każde mycie prowadzi do utraty części pigmentu.
  • Myj włosy bardzo delikatnie, masuj opuszkami palców, nigdy nie „szoruj”.
  • Do mycia włosów używaj letniej wody, nie gorącej. Na koniec mycia spłucz włosy zimnym strumieniem.
  • Nigdy nie trzyj mokrych włosów, a delikatnie je „ugniataj” przez ręcznik.
  • Stosuj produkty ochronne, które po wysuszeniu włosów nadal chronią ich strukturę. Dobrym rozwiązaniem może być serum z dodatkiem silikonów lub emolientów roślinnych (olejków).
  • Po każdym myciu włosów stosuj płukanki zakwaszające np. z sokiem z cytryny lub octem. Łuski domykają się po obniżeniu pH włosów do odpowiedniego poziomu.


Jakie kosmetyki ochronią trwałość koloru?

Wybieraj kosmetyki z zawartością owocowych ekstraktów, które domykają łuskę i wpływają na blask włosów. Szampon powinien mieć prosty skład bez mocnych detergentów, które wypłukują kolor. Odżywka i maseczka z zawartością naturalnych olejków wygładzają strukturę włosów oraz chronią przed utratą pigmentu. Ważnym elementem pielęgnacji jest serum lub odżywka bez spłukiwania – pełni rolę ochronną, zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi. Produkt ten powinien zawierać naturalne olejki lub silikony (jednak wtedy nie polecamy stosować go na całą długość włosów, a jedynie końcówki). Rozważ także naturalne płukanki ożywiające kolor – dla każdego koloru włosów znajdzie się płukanka wzmacniająca odcień!

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl