Pasty do zębów bez fluoru

Powiązane

Produkty

Pasta do zębów z Neem
cena: 12,50 zł
cena w : 11,25 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Pasta do zębów Red Dabur 200g
cena: 16,90 zł
cena w : 15,21 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Promise - goździkowa pasta do zębów
cena: 6,90 zł
cena w : 6,21 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Fluor od lat 50-tych XX wieku był uważany za pierwiastek gwarantujący zdrowe i białe zęby. Taka teoria powstała jednak na niestabilnej podstawie – badania nie były wystarczająco dokładne i nie ukazały wówczas ciemnej strony fluoru. Ta zaczęła się ujawniać wiele lat później, kiedy odkryto, że nadmiar fluoru jest niebezpieczny dla zdrowia.


Obecnie niemal wszystkie pasty do zębów dostępne w drogeriach mają w składzie fluor. Tymczasem wiemy już na temat fluoru dwie bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze, działanie chroniące przed próchnicą dotyczy tylko najmłodszej populacji, czyli osób do ok. 20 roku życia. Po drugie, nadmiar fluoru wiąże się z szeregiem ryzyk zdrowotnych:

  • blokuje wchłanianie magnezu i może powodować osteoporozę,
  • może zwiększać ryzyko powstania nowotworów,
  • negatywnie wpływa na układ immunologiczny i neurologiczny,
  • zwiększa ryzyko alergii,
  • może niekorzystnie wpływać na pracę tarczycy.

Typowe pasty do zębów oprócz fluoru zawierają często SLS, który jest silnym detergentem stosowanym m.in. w środkach do mycia. Pasty do zębów z SLS i fluorem mają bardziej drażniące działanie, wysuszają jamę ustną i usta, powodują pękanie kącików ust, mogą podrażniać dziąsła i zaostrzać stany zapalne. Zagrożeń związanych z nadmiarem fluoru da się jednak uniknąć, wybierając produkty naturalne i ekologiczne o łagodniejszej formule.


Składniki past bez fluoru i SLS

Pielęgnacja jamy ustnej powinna być skuteczna ale i delikatna, a gwarantują to receptury składające się z przyjaznych, naturalnych składników. Pasty bez fluoru stosujemy tak samo jak zwykłe pasty do zębów. Należy pamiętać, że pasta taka jest dużo łagodniejsza, nie pieni się aż tak mocno jak zwykła pasta zawierająca detergent. W pastach bez fluoru i SLS znajdziemy składniki takie jak:

  • ksylitolSkładnik organiczny, występuje w owocach, warzywach i innych roślinach, np. w korze brzozy. Zdrowy zamiennik białego cukru – jest całkowicie bezpieczny i prozdrowotny. Stosowany w pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej ze względu na działanie przeciwpróchnicze i zdolność do zwalczania drożdżaków z rodzaju Candida. Likwiduje nieprzyjemny zapach z ust, zapobiega rozwojowi bakterii. Posiada właściwości nawilżające skórę. - substancja roślinna o słodkim smaku i skutecznym działaniu przeciwpróchniczym. Ksylitol nadaje paście łagodny smak i jednocześnie niweluje bakterie odpowiedzialne za choroby jamy ustnej.
  • ekstrakty z mięty pieprzowej, szałwii i innych roślin - działają odświeżająco, niwelują nieprzyjemny zapach z ust, delikatnie dezynfekują jamę ustną.
  • glinki i sproszkowane skały (np. wapienne) - stanowią naturalną bazę ścierającą, oczyszczającą zęby z resztek pokarmu, osadu i kamienia.
  • aktywny węgiel - skutecznie wybiela zęby i oczyszcza zęby z osadu.
  • sól morska - wybiela zęby, usuwa osad, nawilża jamę ustną.

Ponadto w naturalnych pastach znajdziemy również: algi, ekstrakt z grejpfruta (działa odświeżająco), ekstrakt z aloesuZ liści aloesu. Działa nawilżająco, chłodząco i kojąco na skórę. lub pantenol (przyspiesza gojenie i nawilża jamę ustną).

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl