Koloryzacja ziołowa – to także męska rzecz!

Powiązane

Produkty

Henna Khadi Czarna
cena: 42,90 zł
cena w : 38,61 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Henna Khadi Ciemny Brąz
cena: 42,90 zł
cena w : 38,61 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Henna Khadi Orzechowy Brąz
cena: 42,90 zł
cena w : 38,61 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Koloryzacja ziołowa – to także męska rzecz!
Dbanie o estetyczny wygląd od dawna nie jest już wyłącznie domeną kobiet. Współcześni mężczyźni dbają o siebie, używają perfum, dobierają ubiór i stosują pielęgnację dopasowaną do swojej skóry. Jednym z atrybutów męskości są gęste, mocne włosy, a ostatnio także modny zarost. Czemu więc panowie mieliby zrezygnować z dobroczynnych efektów ziołowej koloryzacji?


Koloryzacja włosów mężczyzny

Koloryzacja męskich włosów nie jest już niczym nowym. A rynku dostępne są farby przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Taka metoda farbowania męskich włosów ma jednak wiele wad – może podrażniać wrażliwą skórę, niedokładnie pokrywać siwe włosy oraz – co jest niezwykle istotne, szczególnie w męskim wydaniu – wyglądać nienaturalnie. Żaden mężczyzna nie chciałby, aby efekt koloryzacji był sztuczny i zauważalny dla otoczenia. Z tego powodu doskonałą metodą koloryzacji męskich włosów jest hennaRoślina z gatunku krwawnicowatych, pochodzi z obszarów tropikalnych od Indii po Afrykę, występuje w formie krzewów o wysokości od 2 do 6 metrów z niedużymi kwiatami i drobnymi jagodami. Jest to roślina stricte kosmetyczna, jej sproszkowane i ugotowane liście oraz pędy używane są do barwnika zwanego henną, najstarszego kosmetyku świata. Henny jako brązowego barwnika ozdabiającego ciało używa się od Epoki Brązu, aż do dziś. Henna to podstawowy składnik mehendi, odżywek i farb do włosów, jak również popularna metoda przyciemniania brwi czy rzęs. Głęboko odżywia i farbuje włosy. W zależności od tego, co doda się do masy utartych liści, można uzyskać inny kolor gotowego barwnika. Po dodaniu liści herbaty, barwnik będzie intensywnie pomarańczowy, po dodaniu zaś indygo będzie bardzo ciemny. (bądź indygoJest jednym z ciekawszych barwników naturalnych stosowanym zarówno do barwienia skóry, jak i koloryzacji włosów. Indygo (z łac. i grec. indicum indikon) oznacza niebieski barwnik z Indii. Indygo jest ciemnobłękitnym barwnikiem otrzymywanym z liści tropikalnej rośliny: indygowca barwierskiego i farbuje na niebiesko. ).

Farbowanie henną nadaje włosom naturalny, lecz wyrazisty odcień, a jednocześnie jest bardzo efektywne jeżeli chodzi o ukrycie siwizny. Warto również wspomnieć, że henna nie farbuje skóry głowy. Ponadto zioła to szereg zalet pielęgnacyjnych – ta metoda koloryzacji wzmocni i pogrubi męskie włosy oraz doda im atrakcyjnego blasku. Dodatkowo zioła wzmacniają też cebulki włosów, przez co mogą pomóc w walce z nadmiernym wypadaniem i przywracaniem gęstości fryzury.


Koloryzacja zarostu

Henną można zafarbować nie tylko włosy na głowie, ale również zarost! Dzięki farbowaniu zarostu henną włoski stają się mocniejsze, nabierają wyrazistego odcienia. Henna doskonale sprawdza się do koloryzacji brody z kilku powodów:

  • nie podrażnia wrażliwej skóry twarzy, w przeciwieństwie do drogeryjnych, zwykłych farb,
  • nadaje bardzo naturalny odcień,
  • nie farbuje skóry, a jedynie włoski.

Broda może być powodem do dumy, szczególnie, jeśli jest gęsta, mocna, o wyrazistym odcieniu. Ziołowe farbowanie rozwiąże problem niejednolitego odcienia zarostu. Będzie także przydatne wtedy, kiedy odcień brody odróżnia się od koloru włosów na głowie.


Kolor skrojony na miarę

Ogromną zaletą ziołowych farb jest to, że można je dowolnie łączyć i mieszać tworząc unikalny odcień, spełniający męskie oczekiwania. Można stworzyć mieszankę koloryzującą o odcieniu zgodnym z naturalnym kolorem włosów, albo nieco ciemniejszą, kiedy pożądany efekt to większa wyrazistość. Henna ukryje siwiznę i doda pewności siebie, wyglądając przy tym bardzo naturalnie.

Komentarze

Obrazek użytkownika d.kalinski

Re: Koloryzacja ziołowa – to także męska rzecz!

tylko jak tą brodę zafarbować zważywszy że jest ona siwa w niektórych miejscach. Próbowałem czarną henną wyszedł kolor mysi wchodzący w odcień niebieskiego. Słyszałem o farbowaniu dwuetapowym lecz zwracam się z prośbą o instrukcje :)
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl