Jak wzmocnić działanie odżywki do włosów?

Powiązane

Produkty

Olej makadamia 50 ml
cena: 16,00 zł
cena w : 14,40 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Olej ze słodkich migdałów 100 ml
cena: 16,00 zł
cena w : 14,40 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Jak wzmocnić działanie odżywki do włosów?
Kiedy odżywka do włosów nie działa tak dobrze, jak tego oczekujesz – wypróbuj metody „podrasowania” jej działania. Wystarczy kilka prostych trików, aby wzmocnić działanie odżywki i uzyskać dużo lepszy efekt pielęgnacyjny!
Jeżeli odżywka ma niezły skład, a Ty nie do końca jesteś zadowolona z jej działania, nie wyrzucaj jeszcze opakowania do kosza. Wypróbuj poniższe sposoby, aby w pełni wykorzystać moc kosmetyku.


Dokładnie rozprowadź odżywkę

Wydaje się proste, prawda? Sekret tkwi jednak w tym, aby odżywka pokryła faktycznie każdy włos. Aby uzyskać taki efekt, po nałożeniu odżywki przeczesz włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Wówczas kosmetyk zostanie świetnie rozprowadzony i zadziała skuteczniej. Nie bój się uszkodzeń – włosy pokryte gęstym kosmetykiem są chronione.


Przedłuż czas działania

Problem pozornie słabego działania może tkwić w zbyt krótkim czasie trzymania produktu na włosach. Czasami dobre składniki potrzebują nieco czasu, aby realnie zadziałać. Nałóż odżywkę podczas kąpieli lub prysznica, w międzyczasie nałóż maseczkę, zrób peeling itd. Zmyj kosmetyk dopiero po 5-10 minutach, a może już zauważysz różnicę.


Metoda czepkowa

Nałóż odżywkę na włosy, zawiń je folią i nałóż ręcznik lub ciepłą czapkę. W cieple odżywka zadziała mocniej i skuteczniej. W międzyczasie możesz robić inne rzeczy, a włosy spłukać po 20-30 minutach. Ta metoda sprawdza się szczególnie dobrze przy odżywkach stymulujących skórę głowy i cebulki, a także przy odżywkach bogatych w oleje.


Użyj odżywki dwukrotnie (metoda OMO)

Dwukrotne użycie odżywki – przed umyciem włosów szamponem oraz po umyciu – zapewnia zdecydowanie lepszy efekt odżywienia włosów. Metoda OMO (odżywka-mycie-odżywka) chroni włosy przed wysuszającym działaniem szamponu i pozwala lepiej wykorzystać odżywkę.


Wzbogacanie

Jeżeli odżywka nie ma bogatego i odżywczego składu, zmień to! Po prostu dodaj do niej odrobinę ciekawego olejku roślinnego (np. oliwy z oliwek, oleju arganowego czy migdałowego), a jej działanie będzie zauważalnie lepsze. Po dodaniu olejku możesz wykorzystać jedną z powyższych metod wzmocnienia działania.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl