Jak dobrać szampon do włosów?

Powiązane

Produkty

Przeciwłupieżowy szampon z neem Khadi
cena: 57,00 zł
cena w : 51,30 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
average
ORGANICUM - Szampon do włosów poddawanych zabiegom chemicznym
cena: 43,00 zł
cena w : 38,70 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
good
Jak dobrać szampon do włosów?
Pozornie banalna sprawa – zakup szamponu do włosów. Wiele osób nie przywiązuje wagi do szamponu, jednak jest to błąd! Szampon to produkt, którego używamy bardzo często i posiada wpływ na kondycję naszych włosów. Źle dobrany może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Ale jak wybrać ten właściwy?Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami – czytamy składy produktów spożywczych, rezygnując z tych, które zawierają niepożądane przez nas substancje. Taka sama świadomość jest przydatna podczas kupowania kosmetyków. Dobrej jakości kosmetyki podkreślają urodę, są bezpieczne dla skóry i wydobywają to, co w nas najlepsze. Szampon do włosów bywa bagatelizowany jako produkt, który ma tylko krótki kontakt ze skórą i włosami. A przecież nawet przez te kilka chwil szampon może nam zarówno pomóc, jak i zaszkodzić!


Po pierwsze – określ potrzeby swoich włosów

Aby dobrze wybrać szampon, musisz wiedzieć, czego potrzebują Twoje włosy. Czy są suche, łamliwe, farbowane? Czy może skóra głowy produkuje zbyt wiele łoju, a włosy są tłuste i oklapnięte? Czy często swędzi Cię skóra głowy, łatwo ulega podrażnieniom? Może borykasz się z nadmiernym wypadaniem? Jak często używasz środków do stylizacji, które nadbudowują się na włosach? Gdy odpowiesz sobie na te pytania, połowa sukcesu już została osiągnięta!


Po drugie – czytaj składy!

Nie należy przyjmować za pewnik wszystkich obietnic producenta zawartych na etykietce czy w reklamie. Zdarza się, że nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Jedynym realnym sposobem na ocenę tego, czy szampon spełni Twoje oczekiwania, jest poznanie jego składu. W składach najczęściej znajdziemy substancje zapisane łaciną lub po angielsku.


Po trzecie – bądź wybredna

Kiedy już wiesz, czego potrzebują Twoje włosy oraz nauczysz się rozpoznawać poszczególne substancje w składach, możesz przebierać i wybierać wśród ogromnej oferty szamponów. Oto kilka wskazówek:

  • Szampon powinno się dobierać przede wszystkim do skóry głowy, a nie włosów. To znaczy, że jeżeli masz problem z łupieżem i przetłuszczaniem, ale włosy na długości są suche, powinnaś wybrać szampon przeciwłupieżowy.
  • Do codziennego użytku wybierz szampon bardzo łagodny szampon, najlepiej wzbogacony ekstraktami pobudzającymi cebulki włosów, np. amlą, shikakaiŚrodek oczyszczący. Może wysuszać. Stosuj z olejkami lub odżywczymi ziołami. , arithą, henną, kozieradką, gorczycą, witaminą B5. Jeżeli borykasz się z łupieżem, wybierz szampon z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, neemDrzewo Neem jest bardzo cenione w medycynie ajurwedyjskiej ze względu na właściwości lecznicze, antyseptyczne, antygrzybiczne, odkażające i tonizujące. Neem stosowane jest w stanach zapalnych, przeciw gorączce, nawet malarii. Leczy wypryski i innne problemy skóry. Skóra staje się gładka, miękka, świeża, odmłodzona i jędrna. , tulsiTulsi jest odmianą bazylii, rosnącą dziko w tropikalnych i subtropikalnych regionach świata. Słynie z przeciwbakteryjnych i antyseptycznych właściwości. , reethy oraz innych ziół o podobnym działaniu.
  • Jeżeli ciągłe stosowanie łagodnego szamponu po kilku myciach powoduje oklapnięcie i obciążenie włosów, stosuj metodę dwóch szamponów, to znaczy:
  • Raz na 1-2 tygodnie mocny szampon oczyszczający. Jeżeli używasz dużej ilości stylizatorów lub Twoje włosy przetłuszczają się, potrzebujesz dobrego szamponu oczyszczającego. Taki szampon może zawierać SLS (Sodium Lauryl Sulfate), SLeS (Sodium Laureth Sulfate), ALS (Amonium Lauryl Sulfate), SCS (Sodium Coco Sulfate) i podobne detergenty, które bardzo mocno oczyszczają włosy i skórę głowy. Szampony mocno oczyszczające nie nadają się do codziennego stosowania, ponieważ silnie wysuszają skórę głowy i wzmagają wypadanie włosów.
  • Na co dzień łagodny szampon o prostym składzie. Kiedy nie masz potrzeby głębokiego oczyszczenia włosów, używaj delikatnych szamponów bazujących na łagodnych, nieszkodliwych środkach myjących takich jak: Cocamidopryl Betaine, Lauramidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Decyl Glucoside.
  • Unikaj szamponów z silikonami, ponieważ blokują oddychanie skóry głowy, wzmagają przetłuszczanie i nie pozwalają na absorpcję substancji aktywnych z odżywki.
  • Szampon powinien mieć możliwie krótki, prosty skład.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl