Jak cieszyć się zdrowymi, białymi zębami?

Powiązane

Piękny, olśniewający uśmiech to marzenie wielu z nas. Jednak zęby nie są naturalnie białe niczym kartka papieru, a do różnych metod wybielania należy podchodzić ostrożnie. Doradzamy, jak zadbać o zęby aby były nie tylko ładne, ale i mocne!

 

 


Obserwując nieskazitelne, białe i idealnie równe zęby filmowych gwiazd można poczuć się niekomfortowo a nawet… nieco im pozazdrościć. W rzeczywistości jednak uzyskanie „hollywoodzkiej” bieli jest niemal niemożliwe bez poważnego uszkodzenia zębów. Popularne metody wybielania mogą uszkadzać szkliwo i silnie podrażniać dziąsła. Należy zastanowić się, czy białe zęby są warte bólu, nadwrażliwości i długotrwałych nieprzyjemnych skutków?


Ale poprawienie wyglądu zębów nie jest niemożliwe!

Wystarczy stosować metody łagodniejsze dla zębów, a przy tym naturalne. Stosuj nasze wskazówki, aby cieszyć się pięknym uśmiechem bez nadwrażliwości.

  1. Dieta. Aby zęby były mocne, a tym samym bardziej odporne na przebarwienia i choroby, konieczne jest dostarczanie codziennej porcji wapnia. Dzienne zapotrzebowanie na wapń dla osoby dorosłej to ok. 1000 mg. Jeżeli nie spożywasz nabiału, który jest najpopularniejszym źródłem wapnia, szukaj innych pokarmów – ogromne ilości wapnia znajdują się w maku (1200-1400 mg na 100 g nasion) oraz sezamie (niemal 1000 mg na 100 g). Sporo wapnia znajdziesz także w migdałach – ok. 270 mg na 100 g orzechów – oraz nasionach soi (240 mg na 100 g suchych nasion). Sporo wapnia znajdziesz także w komosie ryżowej i amarantusie. Najlepiej łącz w codziennym jadłospisie różne źródła wapnia!
  2. Unikanie przebarwień. Najczęstszą przyczyną ciemnienia i żółknięcia zębów jest picie kawy i czarnej herbaty oraz palenie papierosów.
  3. Zapobiegaj kamieniowi nazębnemu. Nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także szkodzi zębom i dziąsłom. Regularnie usuwaj kamień nazębny u dentysty (zabieg jest refundowany!), a w międzyczasie zabezpieczaj się przed jego narastaniem. Jak to robić? Bardzo prosto! Po prostu przegryzaj codziennie zdrowe i twarde przekąski – jabłka czy migdały (dodatkowo zawierające wapń), które ścierają kamień. Poza tym standardowo: myj zęby po każdym posiłku, a każdym razem przez 2-3 minuty. Możesz także wypróbować elektryczną szczoteczkę, która czyści jeszcze dokładniej.
  4. Higiena jamy ustnej i zębów to bardzo ważny element dla uzyskania ładnego uśmiechu. Przede wszystkim warto wybrać pastę do zębów o działaniu wybielającym, ale bez szkodliwych składników – polecamy czarną pastę Ecodenta z węglem aktywnym. Ciekawym rozwiązaniem jest także proszek wybielający zęby z sodą oczyszczoną i węglanem wapnia. Poza tym codziennie oczyszczaj język za pomocą specjalnej skrobaczki.

Komentarze

Obrazek użytkownika andzela

Re: Jak cieszyć się zdrowymi, białymi zębami?

Do szkodliwych napoi dodałabym jeszcze coca-cole i pepsi-cole. Z cukrem czy bez zawsze z chemicznymi składnikami niszczącymi szkliwo. Nawet wodę powinno się pić odpowiednią; naturalną, niegazowaną i z minerałami taką jak Piwniczanka ( http://piwniczanka.pl/sklad-wody) w której są idealne proporcje wapnia i magnezu.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl