Cel: mat!

Powiązane

Przetłuszczająca, świecąca cera to problem, z którym borykają się nie tylko nastolatki. Często nadmierne przetłuszczanie skóry dotyczy dorosłych kobiet i jest przyczyną zakłopotania. Jak zapanować nad tłustą cerą i osiągnąć wymarzony, aksamitny efekt matu?Przetłuszczanie skóry to objaw nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Ta z kolei może być wywołana najróżniejszymi czynnikami: niewłaściwą dietą, szalejącymi hormonami czy źle dobranymi kosmetykami. Niestety, nadmierna produkcja sebum zwiększa ryzyko wyprysków i zaskórników, ponieważ jest pożywką dla niepożądanych bakterii. Warto zatem wykluczyć różne możliwe przyczyny silnego przetłuszczania, a w ramach radzenia sobie z objawami stosować poniższe wskazówki.


Głębokie oczyszczanie

Bardzo dokładne oczyszczanie skóry jest podstawowym krokiem do ograniczenia przetłuszczania. Źle oczyszczona cera produkuje jeszcze więcej sebum, a problem się pogłębia. Dobre oczyszczanie ma za zadanie usunąć sebum, zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka. Każdy powinien samodzielnie określić, jak często potrzebuje zrobić peeling mechaniczny lub enzymatyczny, a w pozostałe dni używać łagodnych środków myjących z dodatkiem substancji normalizujących.


Nawilżenie

Zdarza się, że cera przetłuszcza się z powodu niedostatecznego nawilżenia. Próbuje zatem samodzielnie wytworzyć nawilżającą, ochronną warstwę. Przy cerze tłustej nawilżanie jest bardzo ważnym etapem codziennej pielęgnacji. Należy jednak uważnie dobierać kosmetyki – tak, aby nie zawierały substancji zapychających pory.

  • Make me bio, Featherlight lekki krem – pozbawiony parafiny, oleju mineralnego I gliceryny krem jest znakomity nawet dla bardzo tłustej i problemowej skóry. Zawiera normalizującą wodę z kwiatów pomarańczy i olej z orzechów laskowych.
  • Kwas hialuronowySubstancja nawilżająca, naturalnie występująca w organizmie człowieka (przede wszystkim w skórze, a także w ciele szklistym oka i mazi stawowej). Naturalnie nawilża tkanki poprzez działanie higroskopijne. Zapobiega utracie wody. + naturalne olejki (np. z bawełny, konopny, lniany) – najprostsze i mocno nawilżające połączenie. Na noc stosujemy nieco większą proporcję olejku, aby skóra została głęboko odżywiona.


Makijaż

Ciężki makijaż może być przyczyną wzmożonego przetłuszczania. Skóra nie może oddychać, jest obciążona i przesuszona. Warto przerzucić się na produkty o lżejszej formule, a do matowienia stosować naturalne pudry:

  • Puder ryżowy oraz puder bambusowy – lekkie, transparentne, naturalne pudry. Zapewniają aksamitną gładkość skóry i zmatowienie na wiele godzin, a przy tym nie tworzą brzydkiego efektu maski. Nie są komedogenne i nie obciążają skóry.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl