Aktywny węgiel dla zdrowia i urody

Powiązane

Produkty

Mydło z aktywnym węglem bambusowym Mohani
cena: 13,00 zł
cena w : 11,70 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Aktywny węgiel dla zdrowia i urody
Choć węgiel aktywnyMa niezwykle silne właściwości oczyszczające. Oczyszcza pory z zanieczyszczeń i toksyn. Rozjaśnia miejscowe przebarwienia. sprawia wrażenie dosyć niestandardowego składnika kosmetycznego, to spełnia bardzo istotną rolę w dbałości o zdrowie i urodę. Jest znakomitym adsorbentem – wymiataczem wszelkich bakterii, toksyn, metali ciężkich i zanieczyszczeń.Węgiel jest składnikiem nietoksycznym i bezpiecznym, o właściwościach na tyle unikalnych, że żaden naturalny surowiec nie jest w stanie mu dorównać. Sekret wyjątkowego działania aktywnego węgla tkwi w jego budowie. Posiada on silnie porowatą strukturę, która maksymalnie zwiększa jego powierzchnię właściwą.


Oznacza to, że bardzo mała ilość węgla posiada bardzo wiele porów zdolnych do pochłaniania zanieczyszczeń i wyprowadzania ich z organizmu. Z tego powodu węgiel aktywny jest najszerzej znany jako substancja wspomagająca leczenie zatruć pokarmowych i biegunek – przechodzi przez układ pokarmowy niestrawiony, a „po drodze” zabiera z sobą czynniki powodujące chorobę. I właśnie te adsorbujące właściwości węgla aktywnego są niezwykle przydatne w kosmetyce.


Węgiel aktywny dla skóry

Kosmetyki z węglem aktywnym są polecane dla wszystkich typów skóry, nawet bardzo wrażliwej, alergicznej i atopowej – węgiel jest składnikiem naturalnym i bezpiecznym, nie wywołującym podrażnień. Działanie kosmetyków z węglem aktywnym – np. mydła Sadza Soap lub czarnego peelingu – doceni w szczególności cera tłusta i trądzikowa ze względu na zdolność do głębokiego oczyszczania skóry z łoju, zanieczyszczeń i bakterii.


W rezultacie stan skóry poprawia się, stany zapalne goją szybciej a wypryski już nie nawracają. Dzieje się tak, ponieważ jedną z głównych przyczyn trądziku są zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni skóry, zatykające pory i stanowiące pożywkę dla bakterii, których nie jest w stanie usunąć np. zwykły żel do mycia twarzy. Porowata struktura węgla aktywnego „wychwytuje” wszelkie drobinki zalegające na skórze, pozostawiając ją idealnie czystą i gładką.


Węgiel aktywny dla włosów

Niedokładnie oczyszczone włosy są matowe i oklapnięte. Cebulki włosów są zablokowane zalegającymi komórkami naskórka, łojem i zanieczyszczeniami, co prowadzi do nadmiernego wypadania i osłabienia włosów, a także łupieżu i swędzenia skóry głowy. Szampon z węglem aktywnym usuwa wszelkie niepożądane „resztki” zalegające na włosach i skórze, pozwalając na ich dotlenienie i ożywienie. Węgiel aktywny działa skuteczniej niż silne detergenty ponieważ mechanicznie „wymiata” zanieczyszczenia nie powodując przy tym żadnych podrażnień.


W przeciwieństwie do mocnych detergentów nie sieje spustoszenia na głowie – np. w postaci przesuszenia czy podrażnień. Po spłukaniu szamponu włosy są perfekcyjnie świeże, lśniące lekkie, a skóra głowy dotleniona. Szampon z węglem aktywnym jest łagodny w użyciu, dlatego rekomendowany jest dla wszystkich typów włosów nawet przy skórze wrażliwej. Szczególnie powinny się nim zainteresować osoby z problemem łupieżowej skóry głowy oraz nadmiernego przetłuszczania i wypadania włosów.


Węgiel aktywny dla jamy ustnej

Czarna pasta do zębów może w pierwszej chwili wydawać się nieco przerażająca, jednak jej działanie jest zachwycające. Aktywny węgiel wymiata wszystkie zanieczyszczenia z jamy ustnej, usuwa bakterie i zapewnia zdrowie zębów i dziąseł. Pasta pozostaje przy tym bardzo łagodna w użyciu, ponieważ nie zawiera drażniących detergentów ani fluoru. Porowata struktura węgla sprawia, że zęby są idealnie oczyszczone, a tym samym jaśniejsze i bardziej lśniące.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl