Masaż stóp

Powiązane

masaz stop

Zawrotne tempo życia sprawia, że bez przerwy za czymś gonimy, natomiast wieczorami wpadamy do domu wykończeni. Nad takim stanem rzeczy z pewnością najbardziej powinny ubolewać nasze stopy, które nigdy nie mają chwili wytchnienia, bo w końcu wszędzie nas noszą.

Nie tylko to decyduje o roli stóp dla naszego organizmu i zdrowia. W stopach zwieńczenie ma 72 000 wiązek nerwowych odpowiedzialnych za łączenia między najważniejszymi częściami ciała, co czyni stopy prawdziwymi przekaźnikami bodźców. Oddziaływanie na końcówki nerwowe może mieć wpływ na ich pracę w skali całego organizmu, dlatego tak istotne jest, aby dbać o stopy. Najtrafniejszą metodą ich pielęgnacji oraz poprawienia sobie nastroju jest masaż.

Różne obszary na stopach odpowiadają poszczególnym częściom ciała i tym samym masując je lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd. Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach czy też narządach. Strefy ciała biegną wzdłuż od palców nóg do głowy na obu stronach parzyście.

Warto zatroszczyć się o klimat oraz warunki towarzyszące masażu. Stopy przed zabiegiem należy starannie umyć i ewentualnie nasmarować olejkiem, co zintensyfikuje doznania w trakcie dotyku. Gorąca kąpiel to pierwszy krok w celu rozluźnienia napiętych mięśni i dostarczenia im przyjemnego ciepła. Osoba wykonująca masaż powinna przygotować poduszkę, na której położy stopy pacjenta oraz ułożyć go w najwygodniejszej pozycji. Zabieg dobrze jest rozpocząć od rozmasowania obszaru między kolanem, a kostką. Kilkukrotne rozmasowanie ze szczególnym naciskiem na łydkę wprowadzi miłą atmosferę i przyniesie pierwsze uczucie ulgi stanowiące ledwie zapowiedź tego, co ma nadejść. Następnie zajmujemy się palcami stóp, chwytając je palcami od góry i przyciskając kciukiem od dołu. Wykonujemy nim po spodniej części stopy koliste ruchy, których nacisk pobudzi zakończenia nerwowe w palcach. Stopniowo przemieszczamy się w kierunku śródstopia skupiając się na miejscach powiązanych z najbardziej bolącymi punktami ciała. Technikę można urozmaicić intensywnym ugniataniem oraz delikatnym gładzeniem stosownie do doznań i potrzeb danej osoby. Po kilku powtórzeniach, masaż znowu przenosi się na palce stóp. Kciukiem oraz palcem wskazującym obejmujemy kolejno każdy z nich i rozmasowujemy aż do samego czubka. W ćwiczeniu nie wolno pominąć także miejsc między palcami. Finalnym etapem zabiegu są pięty, które wymagają nieco większego nacisku, lecz opierają się na podobnej zasadzie ruchów kolistych. Robimy tak na przemian z uciskaniem poszczególnych skrawków pięty i powoli kierujemy się ku górze subtelnie gładząc nogę od kostki aż po kolano.

Masaż stóp według wielu osób uchodzi za najbardziej relaksujący. Doznania wypływające z masażu przynoszą niebywałą ulgę. Nie chodzi tu tylko o przyjemność dla stóp, sęk w tym, że umiejętny dotyk nóg oddziałuje na wszystkie partie naszego ciała. Czasem możemy nawet nie być świadomi, że ukojenie i spokój po zabiegu wynikają z masażu stóp.

Każdy skrawek, fragment ludzkiej stopy odpowiada za inną część całego organizmu. Wszystko za sprawą wspomnianych zakończeń nerwowych, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić stopom ciepło oraz troszczyć się o nie. Niezwykłe unerwienie i rola stóp czynią je wyjątkowym materiałem dla wprawionych w masażu rąk. Naciskanie i gładzenie poszczególnych części i punktów pozwala na wywołanie niepowtarzalnych uczuć, a nieraz nawet wyleczenie obolałych miejsc.

Jedną z licznych zalet masażu stóp jest jego prostota. Fakt, nic nie dorówna technikom doświadczonego instruktora, lecz praktyka to najlepszy sposób na rozwijanie swoich umiejętności, dlatego warto próbować swoich sił w domowym zaciszu. Zainwestowanie w umiejętności masażu to mądra decyzja, bo nic nie sprawi większej przyjemności bliskiej osobie niż czuły dotyk w przytulnych warunkach i z nastrojową muzyką w tle.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Newsletter

Newsletter

Aby nie przegapić najnowszych promocji w sklepie Helfy.pl, zapisz się na nasz newsletter.

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl